Megyei kitüntetések és kitüntetettek

  1. Dr. Batthyány-Strattmann László-díj
  2. Bauer Rudolf-díj
  3. Dr. Csizmadia Andor-díj
  4. Győr-Moson-Sopron Megye Szolgálatáért
  5. Egészségügyi Tagozat
    Gazdasági Tagozat
    Ifjúsági Tagozat
    Környezetvédelmi (Természetvédelmi) Tagozat
    Közoktatási Tagozat
    Közszolgálati Tagozat
    Kulturális Tagozat
    Nemzetiségi Tagozat
    Sajtó Tagozat
    Sport Tagozat
    Szociális Tagozat
    Területfejlesztési Tagozat
    Védelmi és Rendészeti Tagozat
  6. Kék Szalag-cím
  7. Kormos István-díj
  8. Dr. Kovács Pál-díj
  9. Közművelődési Díj
  10. Közoktatási Díj
  11. Meller Ignác-díj
  12. Művészeti Díj
  13. Népegészségügyi Díj
  14. Péterfy Sándor-díj
  15. Dr. Petz Aladár-díj
  16. Sport-díj
  17. Gróf Széchényi Ferenc Díj
  18. Tudományos-díj
Dr. Batthyány-Strattmann László-díj

Díj régi neve: Népegészségügyi Díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Szociális Ellátásáért és Gyermekvédelméért dr. Batthyány-Strattmann László Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a megye szociális és gyermekvédelmi ellátásában kiemelkedő szakmai tevékenységet fejtettek ki. 2016-tól kétévente, páros években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név: Éliás Ferencné
Foglalkozás: osztályvezető főnővér, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr)
Díjazás éve: 1992
Név: Gasztonyi Margit
Foglalkozás: iskolatitkár, Gyermek- és Ifjúságvédő Intézet (Győr)
Díjazás éve: 1993
Név: Reinitz Antalné
Foglalkozás: gazdasági vezető, Fogyatékos Gyermekek Otthona (Sopron)
Díjazás éve: 1994
Név: Major Lászlóné
Foglalkozás: főnővér, dr. Piróth Endre Mentálhigiénés Otthon (Táplánypuszta)
Díjazás éve: 1995
Név: Kovács Lászlóné
Foglalkozás: vezető szakasszisztens, Margit Kórház (Csorna)
Díjazás éve: 1996
Név: Megyesi Istvánné
Foglalkozás: osztályvezető főnővér-helyettes
Díjazás éve: 1997
Név: Tihanyi Gellértné
Foglalkozás: osztályvezető főnővér (Sopron)
Díjazás éve: 1998
Név: Szeder Mihályné
Foglalkozás: intézményvezető, Mosonmagyaróvár Város Egyesített Szociális Intézete (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 1999
Név: Boros Andrásné
Foglalkozás: védőnő (Ásványráró)
Díjazás éve: 2000
Név: Schubertné Boros Tünde
Foglalkozás: egyesületi elnök, "Kikelet" Szülői Vivil Egyesület (Csorna)
Díjazás éve: 2001
Név: Csiba Erzsébet
Foglalkozás: gyógypedagógus, Mosonmagyaróvár Város Egyesített Szociális Intézete (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2002
Név: dr. Thiesz József
Foglalkozás: egyesületi elnök, Mozgáskorlátozottak Mosonmagyaróvári Egyesülete (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2003
Név: Gergátz Lászlóné
Foglalkozás: intézményvezető, szociális gondozó, Fertőszentmiklósi Gondozási Központ
Díjazás éve: 2004
Név: Stánitz Józsefné
Foglalkozás: nyugdíjas óvónő, Soproni Fogyatékos Gyermekek Otthona (Sopron)
Díjazás éve: 2005
Név: Kerék Imréné
Foglalkozás: szakmai vezető
Díjazás éve: 2006
Név: Libricz József
Foglalkozás: intézményvezető, Nyugdíjas igazgató, Nagylózsi Időskorúak Otthona
Díjazás éve: 2007
Név: Nagy Imréné
Foglalkozás: intézményvezető, gondozó, Idősek Otthona (Répceszemere)
Díjazás éve: 2008
Név: Makra Ottó
Foglalkozás: intézményvezető, Dr. Piróth Endre Mentálhigiénés Otthon (Táplánypuszta )
Díjazás éve: 2009
Név: dr. Baikó Erzsébet
Foglalkozás: intézményvezető, Fogyatékos Gyermekek Otthona (Sopron)
Díjazás éve: 2010
Név: Zöld Péterné
Foglalkozás: intézményvezető, Idősek Otthona (Jobaháza)
Díjazás éve: 2011
Név: Marek Jánosné
Foglalkozás: csecsemő- és gyermeknevelő-gondozó, Kiskúti úti Bölcsőde (Győr)
Díjazás éve: 2012
Név: Marton József
Foglalkozás: bencés pap, városi plébános (Pannonhalma)
Díjazás éve: 2013
Név: Szabóné Németh Mária
Foglalkozás: intézményvezető, Időskorúak Otthona (Nagylózs)
Díjazás éve: 2014
Név: Orbán Ferencné
Foglalkozás: intézményvezető, "Gondoskodás" Rábaközi Szociális Központ (Pásztori)
Díjazás éve: 2015
Név: Kránitz Péter
Foglalkozás: gyógypedagógus (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2016
Bauer Rudolf-díj

Díj régi neve: Sport-Díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Sportjáért Bauer Rudolf László Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a megye testnevelési és sportmozgalmában élenjártak, sportteljesítményükkel kiemelkedő eredményeket értek el. 2016-tól kétévente, páratlan években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név: Gremola Ferenc
Foglalkozás: titkár, Megyei Labdarúgó Szövetség
Díjazás éve: 1992
Név: Pintér Lajos
Foglalkozás: elnök, Megyei Tekézők Szövetsége
Díjazás éve: 1993
Név: Palotai Károly
Foglalkozás: sporthivatali főelőadó, elnök, Megyei Labdarúgó Szövetség
Díjazás éve: 1994
Név: de. Gönczöl László
Foglalkozás: tanszékvezető tanár, Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskola (Győr)
Díjazás éve: 1995
Név: Kovács István
Foglalkozás: igazgató, Megyei Sportigazgatóság
Díjazás éve: 1996
Név: Zombori István
Foglalkozás: vívóedző, nyugdíjas középiskolai testnevelő tanár (Sopron)
Díjazás éve: 1997
Név: Felber Gyula
Foglalkozás: csapatkapítány, Győri Városi Rádióklub
Díjazás éve: 1999
Név: Horváth Tibor
Foglalkozás: elnök, Győr-Moson-Sopron Megyei Sportszövetségek Egyesülése
Díjazás éve: 2000
Név: Nagy Anikó
Foglalkozás: kézilabdázó, Győri ETO
Díjazás éve: 2001
Név: Havasréti Béla
Foglalkozás: sportújságíró, tudósító, Nemzeti Sport (Győr)
Díjazás éve: 2002
Név: Laczik László
Foglalkozás: elnök, Győri Lövész Klub
Díjazás éve: 2003
Név: Horváth Cs. Attila
Foglalkozás: Győr-Moson-Sopron Megyei Labdarúgó Szövetség társadalmi elnöke, sportújságíró, Kisalföld napilap (Győr)
Díjazás éve: 2004
Név: Borkai Zsolt
Foglalkozás: iskolaigazgató, Béri Balogh Ádám Honvéd Középiskola (Győr)
Díjazás éve: 2005
Név: Sillai László
Foglalkozás: kötöttfogású-birkózó világbajnok, társadalmi alelnök, Győri Dózsa (Győr)
Díjazás éve: 2006
Név: Sosztarich András, Soproni Modellező Klub (Sopron)
Díjazás éve: 2007
Név: Péter Imre
Foglalkozás: nyug. birkózó-edző, a Győri Spartacus volt vezető edzője (Győr)
Díjazás éve: 2008
Név: Tamási Gábor
Foglalkozás: főtitkár, Győr-Moson-Sopron Megyei Labdarúgó Szövetség
Díjazás éve: 2009
Név: Kertész Antal
Foglalkozás: szakosztályvezető, Rábakecöli Sportegyesület
Díjazás éve: 2010
Név: Kósa István
Foglalkozás: alelnök, Győr-Moson-Sopron Megyei Sportszövetségek Egyesülése
Díjazás éve: 2011
Név: Axnix Imre
Foglalkozás: titkár, Kapuvári Lóbarátok Köre
Díjazás éve: 2012
Név: Páder Vilmos
Foglalkozás: sportújságíró
Díjazás éve: 2013
Név: Hluchány József
Foglalkozás: alelnök, Győr-Moson-Sopron Megyei Sportszövetségek Egyesülése
Díjazás éve: 2014
Név: Sastin Marianna
Foglalkozás: birkózó
Díjazás éve: 2015
Név: nem került kiosztásra az új rendelet szerint
Díjazás éve: 2016
Dr. Csizmadia Andor-díj

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Közigazgatásáért Dr. Csizmadia Andor Díj
Leírás: Adományozható azoknak a köztisztségviselőknek, akik a közigazgatás területén hosszú időn keresztül kiemelkedő elméleti és gyakorlati munkájukkal hozzájárultak az önkormányzati feladatok színvonalas ellátásához. 2016-tól kétévente, páratlan években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név: dr. Simon Kázmérné
Foglalkozás: osztályvezető, Köztársasági Megbízotti Hivatal
Díjazás éve: 1994
Név: dr. Nagy Andor
Foglalkozás: irodavezető, Megyei Önkormányzati Hivatal
Díjazás éve: 1995
Név: dr. Becher Rezső
Foglalkozás: hivatalvezető, Soproni Igazgatási Hivatal
Díjazás éve: 1996
Név: Balogh János
Foglalkozás: aljegyző
Díjazás éve: 1997
Név: Szabó Imre
Foglalkozás: osztályvezető (Bágyogszovát)
Díjazás éve: 1999
Név: Cserpesné Kiss M. Erzsébet
Foglalkozás: irodavezető, Kapuvár Város Önkormányzata
Díjazás éve: 2000
Név: dr. Szakács Ilona
Foglalkozás: jegyző, Mosonmagyaróvár Város Önkormányzata
Díjazás éve: 2001
Név: Rimányiné Somogyi Szilvia
Foglalkozás: igazgatónő, Megyei Munkaügyi Központ
Díjazás éve: 2002
Név: dr. Domján Lajos
Foglalkozás: hivatalvezető, Győr-Moson-Sopron Megyei Illetékhivatal
Díjazás éve: 2003
Név: Katona Kálmán
Foglalkozás: jegyző, Écs Község Önkormányzata (Écs)
Díjazás éve: 2004
Név: Bolla Gyula
Foglalkozás: hivatalvezető, Győr-Moson-Sopron Megyei Földhivatal (Győr)
Díjazás éve: 2005
Név: Keresztes Sándor
Foglalkozás: területi főépítész
Díjazás éve: 2006
Név: dr. Dóczy György
Foglalkozás: körjegyző (Bősárkány, Maglóca és Tárnokréti)
Díjazás éve: 2007
Név: Varga Miklósné
Foglalkozás: nyug. jegyző, Halászi Község Önkormányzata (Halászi)
Díjazás éve: 2008
Név: Vehrer Ferencné
Foglalkozás: címzetes főjegyző, jegyző (Sokorópátka Község Önkormányzata)
Díjazás éve: 2009
Név: Hunyaddobrai Éva
Foglalkozás: osztályvezető, Mosonmagyaróvári Polgármesteri Hivatal Humánszolgáltató Osztály
Díjazás éve: 2010
Név: Lugosiné Kelemen Judit
Foglalkozás: irodavezető, Kapuvári Polgármesteri Hivatal
Díjazás éve: 2011
Név: Horváth Imréné
Foglalkozás: igazgató, Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság (Győr)
Díjazás éve: 2012
Név: Varga Lászlóné
Foglalkozás: főigazgató, Nemzeti Adó- és Vámhivatal Nyugat-dunántúli Regionális Adó Főigazgatóság (Győr)
Díjazás éve: 2013
Név: Horváth Péter
Foglalkozás: hivatalvezető, Csornai Járási Hivatal
Díjazás éve: 2014
Név: dr. Németh Andrea
Foglalkozás: hivatalvezető, Győri Járási Hivatal
Díjazás éve: 2015
Név: nem került kiosztásra az új rendelet szerint
Díjazás éve: 2016
Győr-Moson-Sopron Megye Szolgálatáért

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 2/2002. (III.1.) sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 4/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 9/2004.(V.7.)KR. rendelettel, majd a 8/2005. (V.12.) sz. rendelettel, majd a 3/2012. (III.7.) sz. rendelettel
Leírás: A többször módosított rendelet alapján több tagozatban kiosztott díj tagozatai: egészségügyi, gazdasági, ifjúsági, környezetvédelmi, közoktatási, közszolgálati, kulturális, nemzetiségi, sajtó, sport, szociális, területfejlesztési, védelmi és rendészeti tagozat
Egészségügyi Tagozat

Leírás: Az alapellátásban és egészségügyi szakellátásban, az állategészségügyi, népegészségügyi, valamint környezet egészségügyi területen dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása minden év júl. 1-én, az Egészségügyi Dolgozók napján történt 2016-ig. 2002-től 5 fő, 2013-tól 3 díjazott kaphatja évente.

Név: Szerdahelyiné dr. Miklós Rozália
Foglalkozás: háziorvos
Díjazás éve: 2002
Név: dr. Takács László
Foglalkozás: háziorvos
Díjazás éve: 2002
Név: dr. Barsi Ernő
Díjazás éve: 2003
Név: dr. Bródy Edit
Díjazás éve: 2003
Név: dr. Hoffer Imre
Díjazás éve: 2003
Név: Szabóné Czinder Katalin
Díjazás éve: 2003
Név: Szemenkei Gézáné
Díjazás éve: 2003
Név: dr. Cserháti Géza
Díjazás éve: 2004
Név: dr. Horváth Imre
Díjazás éve: 2004
Név: dr. Józsa Alajos
Díjazás éve: 2004
Név: dr. Pörneczi Erzsébet
Díjazás éve: 2004
Név: dr. Szelíd Zsolt
Díjazás éve: 2004
Név: dr. Benedek Zoltán
Díjazás éve: 2005
Név: Dapsy Zoltánné
Díjazás éve: 2005
Név: dr. Garda Árpádné
Díjazás éve: 2005
Név: Farkas Zoltánné
Díjazás éve: 2005
Név: Domján András
Díjazás éve: 2006
Név: Felsmann Tiborné
Díjazás éve: 2006
Név: dr. Kiszelka Judit Katalin
Díjazás éve: 2006
Név: Molnár Mária
Díjazás éve: 2006
Név: dr. Suhainé Kovács Ilona
Díjazás éve: 2006
Név: Drugon Lászlóné
Díjazás éve: 2007
Név: Nagy Erzsébet
Díjazás éve: 2007
Név: dr. Pálmai Erzsébet
Díjazás éve: 2007
Név: dr. Párkányi József
Díjazás éve: 2007
Név: Török Lászlóné
Díjazás éve: 2007
Név: dr. Béres Vera
Díjazás éve: 2008
Név: Pár Róbertné
Díjazás éve: 2008
Név: dr. Puhl Imre
Díjazás éve: 2008
Név: Süly Sándorné
Díjazás éve: 2008
Név: Tánczos Józsefné
Díjazás éve: 2008
Név: dr. Bujtás Imre
Díjazás éve: 2009
Név: dr. Gartnerné dr. Vörös Katalin
Díjazás éve: 2009
Név: Géberné Gombás Márta
Díjazás éve: 2009
Név: Szüts Gáborné
Díjazás éve: 2009
Név: dr. Zsilavi Fábián
Díjazás éve: 2009
Név: Csapó Gábor
Foglalkozás: mentésvezető, Országos Mentőszolgálat GYMS Megyei Irányító Csoport (Győr)
Díjazás éve: 2010
Név: dr. Kozma József
Foglalkozás: nyugdíjas háziorvos (Fertőrákos)
Díjazás éve: 2010
Név: dr. Pardi Éva
Foglalkozás: háziorvos (Kajárpéc és Felpéc)
Díjazás éve: 2010
Név: dr. Vincze Eszter
Foglalkozás: körzeti háziorvos (Kapuvár)
Díjazás éve: 2010
Név: dr. Bénes Tamás
Foglalkozás: urológus szakorvos, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: dr. Kerekes György
Foglalkozás: orvos-igazgató, Lumniczer Sándor Kórház-Rendelőintézet (Kapuvár)
Díjazás éve: 2011
Név: dr. Szarvas János
Foglalkozás: ny. háziorvos (Halászi)
Díjazás éve: 2011
Név: dr. Szelid Zsolt
Foglalkozás: ny. főorvos (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: dr. Gábriel Erzsébet
Foglalkozás: háziorvos (Győr)
Díjazás éve: 2013
Név: dr. Gelencsér Gyula
Foglalkozás: háziorvos (Csorna)
Díjazás éve: 2013
Név: Tárkányi Istvánné dr. Takács Julianna
Foglalkozás: háziorvos (Darnózseli)
Díjazás éve: 2013
Név: Dániel Csabáné
Foglalkozás: körzeti ápolónó (Mecsér)
Díjazás éve: 2014
Név: dr. Mészáros József
Foglalkozás: községi fogorvos (Halászi)
Díjazás éve: 2014
Név: Némethné Borsodi Irma
Foglalkozás: gazdasági vezető, Csornai Margit Kórház
Díjazás éve: 2014
Név: dr. Bajkó Zsuzsanna
Díjazás éve: 2015
Név: dr. Beke Ágnes
Díjazás éve: 2015
Név: Kozma Lászlóné
Díjazás éve: 2015
Név: Pongráczné Singer Johanna Éva
Foglalkozás: ny. klinikai szakasszisztens, Petz Aladár Megyei Oktató Kórház Központi Laboratóriuma (Győr)
Díjazás éve: 2016
Név: Dombiné Molnár Erzsébet
Foglalkozás: körzeti ápolónő, asszisztens (Tényő)
Díjazás éve: 2016
Név: Takács Józsefné
Foglalkozás: körzeti szakápoló (Bősárkány)
Díjazás éve: 2016
Gazdasági Tagozat

Leírás: A megye gazdasági fejlődéséhez tevékenységükkel kiemelkedően hozzájáruló gazdálkodó szervezetek, egyéni vállalkozók alapított díj. A díj átadása dec. 8-án, a Magyar Vállalkozók és Munkaadók Napján történt 2016-ig. 2005-től 3, 2013-tól 2 díjazottnak adható évente.

Név: Horváth Árpád
Díjazás éve: 2005
Név: Horváth Zoltán
Díjazás éve: 2005
Név: Tóth József Péter
Díjazás éve: 2005
Név: Horváth Norbert
Díjazás éve: 2006
Név: Németh Gyula
Díjazás éve: 2007
Név: Halászi Takarékszövetkezet
Díjazás éve: 2007
Név: dr. Ladocsy Géza
Díjazás éve: 2008
Név: Majsa Sándor
Díjazás éve: 2008
Név: Németh Lajos
Díjazás éve: 2008
Név: Knapp József
Díjazás éve: 2009
Név: Kunczi László
Díjazás éve: 2009
Név: Németh Ernő
Díjazás éve: 2009
Név: Filó György
Díjazás éve: 2010
Név: Tóth Tihamér
Foglalkozás: ügyvezető, Laurastar Services Kft. (Kapuvár)
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: Horváth László
Foglalkozás: vállalkozó, szobafestő-mázoló-tapétázó mester (Csorna)
Díjazás éve: 2013
Név: Sá-Ra Termál Kft.
Foglalkozás: (Hegykő)
Díjazás éve: 2013
Név: Farkas István
Foglalkozás: vállalkozó (Csorna)
Díjazás éve: 2014
Név: Szabó és Társa Belsőépítészeti Kft.
Foglalkozás: (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2014
Név: Sáhó László
Foglalkozás: többségi tulajdonos, vezérigazgató X-Holding Zrt. (Győr)
Díjazás éve: 2015
Név: Family Friss Kft.
Foglalkozás: (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2015
Név: Tatai Adolf
Foglalkozás: hentesmester (Écs)
Díjazás éve: 2016
Név: Dinnyés Előd
Foglalkozás: kamarai titkár, Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (Győr)
Díjazás éve: 2016
Ifjúsági Tagozat

Leírás: A gyermek- és ifjúságvédelem területén, az ifjúsági érdekképviselet ellátásában, egyéb ifjúsági csoportokban, szerveződésekben dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadás nov. 8-án, az Európai Ifjúsági Napon történt 2016-ig. 2002-től 3, 2013-tól 1 díjazottnak adható évente.

Név: Horváth Péter
Foglalkozás: iskolaigazgató
Díjazás éve: 2002
Név: Nagy László
Foglalkozás: cserkész
Díjazás éve: 2002
Név: Németh Imréné
Foglalkozás: nevelőszülői tanácsadó
Díjazás éve: 2002
Név: Dan Árpádné
Foglalkozás: igazgatóhelyettes, Bárczi Gusztáv Gyermekotthon
Díjazás éve: 2003
Név: Rábai László
Foglalkozás: tanár, Bencés Gimnázium (Pannonhalma)
Díjazás éve: 2003
Név: Varga Eszter
Foglalkozás: elnök, Ifjúsági Szövetség
Díjazás éve: 2003
Név: Bakó Tünde
Díjazás éve: 2004
Név: Császár Gáborné
Díjazás éve: 2004
Név: Holanek Zoltán
Díjazás éve: 2004
Név: Sarmon Miklósné
Díjazás éve: 2005
Név: Simonné Illés Sarolta
Díjazás éve: 2005
Név: Tancsics J. Adorján
Díjazás éve: 2005
Név: Mondovics Sándorné
Díjazás éve: 2006
Név: P. Forrai Botond
Díjazás éve: 2006
Név: Virág Imréné
Díjazás éve: 2006
Név: Kaszás Ferencné
Díjazás éve: 2007
Név: ifj. Najdek László
Díjazás éve: 2007
Név: Szabó Beáta
Díjazás éve: 2007
Név: ifj. Najdek László
Díjazás éve: 2007
Név: Csonkáné Sörös Katalin
Díjazás éve: 2008
Név: Kóbor Alida
Díjazás éve: 2008
Név: Szakonyiné Hécz Katalin
Díjazás éve: 2008
Név: Bán Erika
Díjazás éve: 2009
Név: Hauptmann Tamás
Díjazás éve: 2009
Név: Papp Attila
Díjazás éve: 2009
Név: Miholics Lászlóné
Díjazás éve: 2010
Név: Tóth István
Díjazás éve: 2010
Név: Némethné Fódi Csilla
Foglalkozás: általános iskolai tanár (Veszprémvarsány)
Díjazás éve: 2011
Név: Rabi Imre
Foglalkozás: egyesületvezető, Movement Dance School Egyesület(Kapuvár)
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: Barcza Attila
Foglalkozás: mérnök, pedagógus, szociális munkás, turisztika szaktanácsadó (Sarród)
Díjazás éve: 2013
Név: Laffer Krisztiánné
Foglalkozás: családgondozó, Szociális és Gyermekjóléti Alapszolgáltatási Központ (Kóny)
Díjazás éve: 2014
Név: Kocsis Péter
Foglalkozás: rendezvényszervező (Jánossomorja)
Díjazás éve: 2015
Név: Dr. Gál Zoltán
Foglalkozás: főiskola tanár Széchenyi István Egyetem Apáczai Kar (Győr)
Díjazás éve: 2016
Környezetvédelmi (Természetvédelmi) Tagozat

Leírás: Az épített természeti környezet védelmében, a környezetvédelmi károk megelőzésében, enyhítésében tevékenykedők elismerésére alapított díj. A díj átadása jún. 5-én, a Környezetvédelmi Világnapon történt 2016-ig, 2002-től évente 2 fő kaphatja kaphatja

Név: Holzinger István
Foglalkozás: agrármérnök
Díjazás éve: 2002
Név: Horváth Gyula
Foglalkozás: természetvédelmi felelős
Díjazás éve: 2002
Név: dr. Kuroli Géza
Díjazás éve: 2003
Név: Nagy László
Díjazás éve: 2003
Név: dr. Alexay Zoltán
Díjazás éve: 2004
Név: dr. Farkas László
Díjazás éve: 2004
Név: Kocsis Mihály
Díjazás éve: 2005
Név: Reischl Gábor
Díjazás éve: 2005
Név: Hárs Olivér
Díjazás éve: 2006
Név: Láng István Ágoston
Díjazás éve: 2006
Név: Eklics Istvánné
Díjazás éve: 2007
Név: Rátz Éva
Díjazás éve: 2007
Név: Kocsis László
Díjazás éve: 2008
Név: Gazsó L. Ferenc
Díjazás éve: 2009
Név: Pintér Csaba
Díjazás éve: 2009
Név: Kotrics Andrea
Foglalkozás: igazgató, Móricz Zsigmond Általános Iskola (Győrszentiván)
Díjazás éve: 2010
Név: Németh Andrea
Foglalkozás: gazdálkodó-ügyintéző, Mosonmagyaróvári Város PM. Hivatala környezetvédelmi és zöldfelület
Díjazás éve: 2010
Név: Fersch Attila
Foglalkozás: igazgatóhelyettes, Fertő-Hanság Nemzeti Park
Díjazás éve: 2011
Név: Lobitz Ákos
Foglalkozás: ügyvezető igazgató, Dzsungelország Kft.
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: Horváth Gábor
Foglalkozás: biológus mérnök, szennyvíztechnológus (Fertőszentmiklós)
Díjazás éve: 2013
Név: Légrády Gábor
Foglalkozás: kirendeltségvezető, Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal Győr-Moson-Sopron Megyei Kirendeltsége (Győr)
Díjazás éve: 2013
Név: a díj nem került kiosztásra
Díjazás éve: 2014
Név: Kosár Tibor
Foglalkozás: ügyvezető igazgató, Városüzemeltető és Fenntartó Kft. (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2015
Közoktatási Tagozat

Leírás: Az óvodai, általános iskolai, középiskolai, szakiskolai és kollégiumi ellátás területén dolgozók, valamint a pedagógiai és közművelődési szaktanácsadást és szolgáltatást végzők elismerésére alapított díj. A díj június első szombatján, a Pedagógus Napon került átadásra 2016-ig. 2002-től 5, 2013-tól 3 díjazottnak adható évente adható

Név: Kiszeli Lajos
Foglalkozás: iskolaigazgató
Díjazás éve: 2002
Név: Németh Mária
Foglalkozás: pedagógus
Díjazás éve: 2002
Név: dr. Grűner Györgyné
Foglalkozás: pedagógus
Díjazás éve: 2002
Név: Locsmándi Kálmán
Foglalkozás: nyugdíjas tanító
Díjazás éve: 2002
Név: Frauhammer Józsefné
Díjazás éve: 2003
Név: Horváth Imre
Díjazás éve: 2003
Név: Horváth Sándorné Rozsnoki Zsuzsanna
Díjazás éve: 2003
Név: Szabó Gyula
Díjazás éve: 2003
Név: Szabó Károlyné
Díjazás éve: 2003
Név: Csete Lajos
Díjazás éve: 2004
Név: Gacs Elemérné
Díjazás éve: 2004
Név: Nagy Zoltánné
Díjazás éve: 2004
Név: Szurics Péter
Díjazás éve: 2004
Név: dr. Timaffy Lászlóné Csányi Edit
Díjazás éve: 2004
Név: Gerháth Zoltánné
Díjazás éve: 2005
Név: Horváth Attiláné
Díjazás éve: 2005
Név: Kovács Imre
Díjazás éve: 2005
Név: Kozmáné Pozsgai Éva
Díjazás éve: 2005
Név: Vízkeleti Józsefné
Díjazás éve: 2005
Név: dr. Jáki Katalin
Díjazás éve: 2006
Név: dr. Karácsony István
Díjazás éve: 2006
Név: Nagy Zoltánné
Díjazás éve: 2006
Név: Reizinger Mónika
Díjazás éve: 2006
Név: Sipos Ferenc
Díjazás éve: 2006
Név: Németh Zoltánné
Díjazás éve: 2007
Név: Pápainé Szalánczy Erzsébet
Díjazás éve: 2007
Név: Szabó Tiborné
Díjazás éve: 2007
Név: Tóth Zsuzsanna
Díjazás éve: 2007
Név: Turiné Németh Mária
Díjazás éve: 2007
Név: Péterfainé Sümegi Gyöngyi (posztumusz)
Díjazás éve: 2008
Név: Kinczer József
Díjazás éve: 2008
Név: Németh László
Díjazás éve: 2008
Név: Rebákné Németh Erzsébet
Díjazás éve: 2008
Név: Valent Tibor Zoltánné
Díjazás éve: 2008
Név: Beke Lajosné
Díjazás éve: 2009
Név: dr. Csáti Jenőné
Díjazás éve: 2009
Név: Inotayné Pécsi Mária
Díjazás éve: 2009
Név: Simon Csabáné
Díjazás éve: 2009
Név: Vargáné Kapui Piroska
Díjazás éve: 2009
Név: Balogh Dezsőné
Foglalkozás: pedagógus, Általános Művelődési Központ (Sokorópátka)
Díjazás éve: 2010
Név: Baltigh Márta Gyöngyi
Foglalkozás: német tanár, Általános Iskola (Fertőrákos)
Díjazás éve: 2010
Név: Fitus Tibor
Foglalkozás: igazgató-helyettes, tanár, Mosonmagyaróvári Piarista Iskola
Díjazás éve: 2010
Név: Kolláth Gáboré
Foglalkozás: főtitkár, GYMS Megyei Szabadidősport Szövetség
Díjazás éve: 2010
Név: Szilbekné Cseh Györgyi
Foglalkozás: tanár, Kölcsey Iskola (Győr)
Díjazás éve: 2010
Név: Lechner Aranka
Foglalkozás: igazgató, Arany János Egységes Módszertani Központ (Csorna)
Díjazás éve: 2011
Név: Nánainé Kozári Erika
Foglalkozás: tanár, Baross Gábor Közgazdasági Szakközépiskola (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: Sragnerné Makk Olga
Foglalkozás: ny. vezető, Halászi Általános Iskola Püski Tagintézmény
Díjazás éve: 2011
Név: Thomanné Dukkon Márta
Foglalkozás: vezető óvónő, Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: Teilinger Imréné
Foglalkozás: intézményvezető, Napsugár Óvoda és Bölcsöde (Nagybajcs)
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: Almási Istvánné
Foglalkozás: tanító (Rábapatona)
Díjazás éve: 2013
Név: Dömötör Rozalinda
Foglalkozás: óvodavezető (Öttevény)
Díjazás éve: 2013
Név: Pintér Lászlóné
Foglalkozás: óvodapedagógus, Mihályi Mikroközpontú Óvoda (Mihályi)
Díjazás éve: 2013
Név: Beregszászi Balázs
Foglalkozás: segédlevéltáros (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2014
Név: Pappné Szabó Alexandra
Foglalkozás: tanár (Kapuvár)
Díjazás éve: 2014
Név: Srágli Dezsőné
Foglalkozás: iskolaigazgató (Mihályi)
Díjazás éve: 2014
Név: Somogyi Zsoltné
Foglalkozás: pedagógus (Kóny)
Díjazás éve: 2015
Név: Vargáné Éder Etelka
Foglalkozás: igazgató, Éltes Mátyás Általános Iskola, Óvoda, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2015
Név: Szabó Rita
Foglalkozás: ének-zene szakos tanár, Csornai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Széchenyi Körzeti Általános Iskolája (Csorna)
Díjazás éve: 2016
Név: Kovács Csilla
Foglalkozás: vezető óvónő, Napköziotthonos Óvóda (Mórichida)
Díjazás éve: 2016
Név: Horváth Andrásné
Foglalkozás: szakmai igazgató-helyettes, Szentgyörgyi Albert Egészségügyi és Szociális Szakképző Iskola (Győr)
Díjazás éve: 2016
Közszolgálati Tagozat

Leírás: A közhivatalok, önkormányzati hivatalok köztisztviselői és kormánytisztviselői besorolású dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása júl. 1-én, a Köztisztviselők és Kormánytisztviselők Napján történt 2016-ig. 2002-től 5, 2013-tól 2 díjazottnak adható évente

Név: Othinszkyné Sám Mária
Díjazás éve: 2003
Név: Tóth Gedeon
Díjazás éve: 2003
Név: Horváth Gyula
Díjazás éve: 2004
Név: Kóbor Gyula
Díjazás éve: 2004
Név: Molnár Marianna
Díjazás éve: 2004
Név: Vehrer Ferencné Tuba Julianna
Díjazás éve: 2004
Név: dr. Babiczky Gábor
Díjazás éve: 2005
Név: Horváth Gyuláné
Díjazás éve: 2005
Név: Vertetics István
Díjazás éve: 2005
Név: Bakody Attila
Díjazás éve: 2006
Név: Kóczán László
Díjazás éve: 2006
Név: Limpné Pék Angéla
Díjazás éve: 2006
Név: Lugosiné Kelemen Judit
Díjazás éve: 2006
Név: Áder Tibor
Foglalkozás: informatikus mérnök, Kapuvár Városi Önkormányzat Polgármesteri Hivatal
Díjazás éve: 2007
Név: Farkas Istvánné
Foglalkozás: gazdálkodási előadó és anyakönyvvezető, Győrasszonyfai Polgármesteri Hivatal
Díjazás éve: 2007
Név: Horváth Árpádné
Foglalkozás: ingatlan-nyilvántartási osztályvezető, Győri Körzeti Földhivatal
Díjazás éve: 2007
Név: Nagyné Laskó Margit
Foglalkozás: osztályvezető, Mosonmagyaróvári Polgármesteri Hivatal Adóigazgatási Osztály
Díjazás éve: 2007
Név: Purgai Sándorné
Foglalkozás: körjegyző, Kóny és Győrsövényház
Díjazás éve: 2007
Név: Kovácsné Tuzok Ilona
Díjazás éve: 2008
Név: Pető Józsefné
Díjazás éve: 2008
Név: Pintér Róbert
Díjazás éve: 2008
Név: dr. Pozsgainé Holczhammer Klára
Díjazás éve: 2008
Név: Balics János
Díjazás éve: 2009
Név: Sáfrányné dr. Kiss M. Rozália
Díjazás éve: 2010
Név: Varga Tivadarné
Díjazás éve: 2010
Név: dr. Kancsal Károly
Foglalkozás: körjegyző, Bakonyszentlászló, Bakonygyirót, Fenyőfő Körjegyzőség
Díjazás éve: 2011
Név: dr. Lacó Bálint
Foglalkozás: volt intézményvezető, Magyar Államkincstár Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatóság (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: Neuherz Béláné
Foglalkozás: köztisztségviselő, Halászi-Máriakálnok-Püski Körjegyzőség
Díjazás éve: 2011
Név: Szegediné Kovács Ibolya
Foglalkozás: szociális szakreferens, Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: Pásztor Katalin
Foglalkozás: Veszkényi Közös Önkormányzati Hivatal (Vitnyéd, Osli, Veszkény)
Díjazás éve: 2013
Név: Tarcsainé Varga Anna
Foglalkozás: vezető főtanácsos, Farádi Polgármesteri Hivatal
Díjazás éve: 2013
Név: Török Melinda
Foglalkozás: városi jegyző (Fertőszentmiklós)
Díjazás éve: 2014
Név: Varga Attiláné Kurcsics Magdolna
Foglalkozás: köztisztviselő, pénzügyi csoportvezető (Bősárkány)
Díjazás éve: 2014
Név: nem került kiosztásra
Díjazás éve: 2015
Név: dr. Szabó Eszter
Foglalkozás: hivatalvezető, Pannonhalmi Járási Hivatal
Díjazás éve: 2016
Név: Horváth Viktorné
Foglalkozás: osztályvezető, Téti Járási Hivatal
Díjazás éve: 2016
Kulturális Tagozat

Leírás: A muzeális emlékek, történelmi iratok gyűjtésével, őrzésével, tudományos feldolgozásával, régészettel, könyvtári tevékenységgel, a hagyományőrzés és néprajzkutatás, a közművelődés és művelődésszervezés, valamint a művészet területén tevékenykedő személyek és csoportok elismerésére alapított díj. A díj átadása jan. 22-én, a Magyar Kultúra Napján történt 2016-ig. 2002-től 5, 2013-tól 3 díjazottnak adható évente. adható

Név: Gintli Zoltánné
Foglalkozás: kórusvezető
Díjazás éve: 2002
Név: Dominkovits Péter
Foglalkozás: főlevéltáros, Soproni Levéltár
Díjazás éve: 2002
Név: Nagy Mária
Foglalkozás: könyvtáros, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr)
Díjazás éve: 2002
Név: Fazekas Zoltán
Foglalkozás: köztisztségviselő
Díjazás éve: 2002
Név: Cserjés József
Foglalkozás: nyugdíjas tanító
Díjazás éve: 2003
Név: dr. Horváth József
Foglalkozás: könyvtáros, tudományos munkatárs, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr)
Díjazás éve: 2003
Név: Kücsán József
Foglalkozás: néprajztudós, Soproni Múzeum
Díjazás éve: 2003
Név: Németh Ildikó
Foglalkozás: főlevéltáros, Soproni Levéltár
Díjazás éve: 2003
Név: Siposné Tóvízi Katalin
Foglalkozás: kurátóriumi elnök
Díjazás éve: 2003
Név: Adorján Attila
Foglalkozás: múzeológus
Díjazás éve: 2004
Név: dr. Keszei Károlyné
Foglalkozás: könyvtárigazgató
Díjazás éve: 2004
Név: Lakatos Éva
Foglalkozás: könyvtáros, osztályvezető, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr)
Díjazás éve: 2004
Név: Mihály Ferenc
Foglalkozás: nyugdíjas levéltáros (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2004
Név: Farkas Márta
Foglalkozás: dalkörvezető, Écsi Dalkör
Díjazás éve: 2004
Név: Bán Csabáné
Díjazás éve: 2005
Név: Böröndi Lajos
Foglalkozás: költő (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2005
Név: Szalay Gyula
Díjazás éve: 2005
Név: Katona Tibor
Díjazás éve: 2006
Név: Kátai Zoltán
Díjazás éve: 2006
Név: Kótai Lászlóné
Díjazás éve: 2006
Név: Rebák Sándor
Díjazás éve: 2006
Név: Szalóki Géza
Díjazás éve: 2006
Név: Czifrik Sarolta
Díjazás éve: 2007
Név: Csitei Gábor
Díjazás éve: 2007
Név: Kincses László
Díjazás éve: 2007
Név: Ruppert László
Díjazás éve: 2007
Név: Szalai Gáborné
Foglalkozás: könyvtáros, osztályvezető, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr)
Díjazás éve: 2007
Név: Borbély Károly
Foglalkozás: főiskolai docens, Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Kar Művészeti Intézete (Győr)
Díjazás éve: 2008
Név: Kuruczné Borbély Márta
Foglalkozás: vezető, Móra Citerazenekar és Búzavirág Népdalkör (Tápszentmiklós)
Díjazás éve: 2008
Név: Litresits Mátyás
Foglalkozás: táncpedagógus, egykori néptáncos
Díjazás éve: 2008
Név: Molnár Lászlóné
Foglalkozás: rábaközi hagyományőrző babakiállítás megteremtője
Díjazás éve: 2008
Név: dr. Varga József
Foglalkozás: iskolaigazgató, Nyugat-Magyarországi Egyetem Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola (Győr)
Díjazás éve: 2008
Név: Simon László
Foglalkozás: fafaragó (Ravazd)
Díjazás éve: 2009
Név: Siska Sándor
Foglalkozás: egyesületi elnök, Pándzsa Klub Lokálpatrióta, Hagyományőrző, Kulturális és Rendezvényszervező Egyesület (Pannonhalma)
Díjazás éve: 2009
Név: Szabó László
Foglalkozás: zenekarvezető, Kapuvár Városi Fúvószenekar
Díjazás éve: 2009
Név: Wenczlerné Csiki Ilona
Foglalkozás: karvezető, Lajtha László Vegyeskar (Mosonmagyaróvár) és Lipóti Vegyeskar
Díjazás éve: 2009
Név: Giczy János
Foglalkozás: festőművész (Sopron)
Díjazás éve: 2009
Név: Horváth Ferencné
Díjazás éve: 2010
Név: Nagy Anikó
Díjazás éve: 2010
Név: Nagy Jolán
Díjazás éve: 2010
Név: Simon Andrásné
Díjazás éve: 2010
Név: Vitéz Vilmos
Díjazás éve: 2010
Név: Beregszásziné Nády Mária
Foglalkozás: költő, ny. könyvtáros (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2011
Név: Farkas Imre
Díjazás éve: 2011
Név: Gáncsné Nagy Erzsébet
Foglalkozás: ny. könyvtáros, igazgatóhelyettes, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: Istvánffy Miklósné
Díjazás éve: 2011
Név: Zemplenszky Gyula
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2013
Név: Markó Lajosné
Foglalkozás: nyugdíjas (Püski)
Díjazás éve: 2014
Név: Pavlóczki Béla
Foglalkozás: tanár, helytörténész (Kapuvár)
Díjazás éve: 2014
Név: Szabó Szilvia
Foglalkozás: táncoktató, táncművész (Bodonhely)
Díjazás éve: 2014
Név: Villányi Tibor
Foglalkozás: elnök, Győri Zsidó Hitközség
Díjazás éve: 2015
Név: Molnár István
Foglalkozás: fotóművész
Díjazás éve: 2015
Név: Illés Csaba
Foglalkozás: formatervező, grafikus
Díjazás éve: 2015
Név: Dombi Alajosné
Foglalkozás: elnök, Felpécért Alapítvány
Díjazás éve: 2016
Név: dr. Mészáros László
Foglalkozás: fotóművész (Győr)
Díjazás éve: 2016
Név: Keresztény Gyula
Foglalkozás: zenekarvezető, intézményvezető, Fehér Ló Közösségi Ház (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2016
Nemzetiségi Tagozat

Leírás: A megyében élő nemzetiségek kultúrájának megőrzése, anyanyelvük ápolása, nemzetiségi jogaik biztosítása terén kiemelkedő tevékenységet folytatók elismerésére alapított díj. 2016-tól, évente 1 díjazottnak adható.

Név: Völgyi Géza
Foglalkozás: titkár, Kópházi Horvát Egyesület, egyesületalapító, Magyarországi Gradistyei Horvátok Egyesület (Kópháza)
Díjazás éve: 2016
Sajtó Tagozat

Leírás: Az írott és elektronikus hírközlés területen dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása márc. 15-én, a Magyar Sajtó Napján történt 2016-ig. 2002-tól 2 díjazottnak, 2013-tól 1 díjazottnak adható évente.

Név: Pió Márta
Foglalkozás: szerkesztő-riporter
Díjazás éve: 2002
Név: Bertleff András
Foglalkozás: fotórovat vezető
Díjazás éve: 2002
Név: Bakács László
Foglalkozás: szerkesztő
Díjazás éve: 2003
Név: Kelemen Miklós
Foglalkozás: szerkesztő
Díjazás éve: 2003
Név: Sudár Ágnes
Foglalkozás: szerkesztő-újságíró, Kisalföld (Győr)
Díjazás éve: 2004
Név: Hajba Ferenc
Foglalkozás: újságíró, tudósító, Népszabadság
Díjazás éve: 2004
Név: Kiss Géza
Díjazás éve: 2005
Név: Vida István
Díjazás éve: 2005
Név: Haszonits József
Díjazás éve: 2006
Név: Németh D. László
Díjazás éve: 2006
Név: Hancz Gábor
Díjazás éve: 2007
Név: Tóth Éva
Díjazás éve: 2007
Név: Cséfalvay Attila
Díjazás éve: 2008
Név: Csörgits Ferenc
Díjazás éve: 2008
Név: Molnár G. Tamás
Foglalkozás: operatőr, Magyar Televízió győri stáb
Díjazás éve: 2009
Név: Pelikán Andrea
Foglalkozás: szerkesztő-riporter, Magyar Televízió győri stáb
Díjazás éve: 2009
Név: Gyimesi Tamásné Maróti Zsuzsa
Foglalkozás: irodavezető, Magyar Távirati Iroda Győr-Moson-Sopron Megyei Iroda (Győr)
Díjazás éve: 2010
Név: Pozsonyi Péter
Foglalkozás: tudósító, Duna Televízió
Díjazás éve: 2010
Név: Bauerné Molnár Zsuzsanna
Díjazás éve: 2011
Név: Gy. Németh Péter
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2013
Név: Szük Ödön
Foglalkozás: fotóriporter, Kisalföld
Díjazás éve: 2014
Név: Berkó Gergely
Foglalkozás: tudósító, MTI
Díjazás éve: 2015
Név: Kárpátné Gárdonyi Eszter
Foglalkozás: regionális tudósító MTVA (Győr)
Díjazás éve: 2016
Sport Tagozat

Leírás: A testnevelési, sport- és szabadidő szervezési feladatokat ellátók, és a megye jó hírnevét öregbítő sportolók elismerésére alapított díj. A díj átadása máj. 6-án, a Magyar Sport Napján történt 2016-ig. 2002-tól 5 díjazottnak, 2013-tól 2 díjazottnak adható évente.

Név: Péntek Albert
Foglalkozás: oktatási munkatárs
Díjazás éve: 2002
Név: Horváth István
Foglalkozás: elnök, Kapuvári Diáksport Bizottság
Díjazás éve: 2002
Név: Kósa István
Foglalkozás: elnök, Megyei Síszövetség
Díjazás éve: 2002
Név: Tóth Béla
Foglalkozás: tag, Megyei Atlétikai Szövetség
Díjazás éve: 2002
Név: Bertók Kálmán
Díjazás éve: 2003
Név: Dóczi György
Díjazás éve: 2003
Név: Jókai Andrásné
Díjazás éve: 2003
Név: Németh Gábor
Díjazás éve: 2003
Név: Németh László
Díjazás éve: 2003
Név: Ferling József
Díjazás éve: 2004
Név: Hluchány József
Díjazás éve: 2004
Név: Naszádos Ferenc
Díjazás éve: 2004
Név: Salamon Lászlóné
Díjazás éve: 2004
Név: Varga Bálint
Díjazás éve: 2004
Név: Cséfalvay Attila
Díjazás éve: 2005
Név: Farnady Ernő
Díjazás éve: 2005
Név: Jámbor Vilmosné
Díjazás éve: 2005
Név: Kovács Lajos
Díjazás éve: 2005
Név: Molnár Z. Csaba
Díjazás éve: 2005
Név: Eöry Jenő
Díjazás éve: 2006
Név: Németh László
Díjazás éve: 2006
Név: Sipőcz István
Díjazás éve: 2006
Név: Tamási Gábor
Díjazás éve: 2006
Név: Tokovicz Árpád
Díjazás éve: 2006
Név: Hadrik Csaba
Díjazás éve: 2007
Név: Lukács László
Díjazás éve: 2007
Név: dr. Szalai László
Díjazás éve: 2007
Név: Vidovits Istvánné
Díjazás éve: 2007
Név: Zorkóczy György
Díjazás éve: 2007
Név: dr. Gönczöl László
Díjazás éve: 2008
Név: Heréngli Ferenc
Díjazás éve: 2008
Név: Pantelics Péter
Díjazás éve: 2008
Név: Tóth Károly
Díjazás éve: 2008
Név: Varga Tivadar
Díjazás éve: 2008
Név: Bella Rudolf
Díjazás éve: 2009
Név: id. Czihák Erik
Díjazás éve: 2009
Név: dr. Jámbor Attila
Díjazás éve: 2009
Név: Kálmán Tibor
Díjazás éve: 2009
Név: Varga Jenő
Díjazás éve: 2009
Név: Boros László
Foglalkozás: sportlövő versenyző, Győri Lövészklub
Díjazás éve: 2010
Név: Csillag Judit
Foglalkozás: pénzügyi előadó, Győr-Moson-Sopron Megyei Sportszövetségek Egyesülése
Díjazás éve: 2010
Név: Horacsek János
Foglalkozás: edző, szakvezető, Halászi Sportegyesület
Díjazás éve: 2010
Név: Székely István
Foglalkozás: sportoló és edző, Győri Vízügy Spartacus Evezős Klub
Díjazás éve: 2010
Név: dr. Wlasitsch Mirkó
Foglalkozás: egyesület alapító, Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület
Díjazás éve: 2010
Név: Babos Béla
Foglalkozás: Babosmajor (Halászi)
Díjazás éve: 2011
Név: Kollár András
Foglalkozás: szövetségi főtitkár, Győr-Moson-Sopron Megyei Torna Szövetség (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: Szabó Istvánné
Foglalkozás: gazdasági ügyintéző, Mozgáskorlátozottak Győri Egyetértés SE (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: Szurics Péter
Foglalkozás: testnevelő tanár (Győrasszonyfa)
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: Licskai László
Foglalkozás: szakosztályvezető (Kapuvári SE)
Díjazás éve: 2013
Név: Lipovics Károly
Foglalkozás: ny. testnevelőtanár (Csorna)
Díjazás éve: 2013
Név: dr. Jámbor Attila
Foglalkozás: ny. főiskolai docens, elnök, Győr-Moson-Sopron Megyei Kézilabda Szövetség (Győr)
Díjazás éve: 2014
Név: Magyar Zoltán
Foglalkozás: testnevelő, személyi edző, karatebajnok (Kapuvár)
Díjazás éve: 2014
Név: Dániel Csaba
Foglalkozás: elnök, Mecséri Sportegyesület (Mecsér)
Díjazás éve: 2015
Név: Zúgó Zoltán
Foglalkozás: labdarúgó, serdülőcsapat edzője, Kajárpéci Labdarúgó Egyesület (Kajárpéc)
Díjazás éve: 2015
Név: Pető Zsolt
Foglalkozás: EB, világbajnok parasportoló, evezős (Halászi)
Díjazás éve: 2016
Szociális Tagozat

Leírás: Az egészségügyi intézményekben és a szociális területen dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása nov. 12-én, a Szociális Munka Napján történt 2016-ig. 2002-tól 5 díjazottnak, 2013-tól 3 díjazottnak adható évente. adható

Név: Adács Andrásné
Foglalkozás: körzeti védőnő
Díjazás éve: 2002
Név: Csáki Péterné
Foglalkozás: főnővér
Díjazás éve: 2002
Név: Gaál Lászlóné
Foglalkozás: szociálpolitikai előadó
Díjazás éve: 2002
Név: Reinitz Antalné
Foglalkozás: gazdasági vezető
Díjazás éve: 2002
Név: Schreiner Imréné
Foglalkozás: körzeti főnővér
Díjazás éve: 2002
Név: Bonnyai Miklósné
Foglalkozás: ápolónő (Lébény)
Díjazás éve: 2003
Név: Petrovicsné Csendes Ibolya
Foglalkozás: vezető, Családsegító Központ (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2003
Név: Polgár Tiborné
Foglalkozás: osztályvezető ápoló (Likócs)
Díjazás éve: 2003
Név: Széchenyi Ferencné
Foglalkozás: gyermekgondozó
Díjazás éve: 2003
Név: Szolnoki Gyuláné Pozsgai Magdolna
Foglalkozás: intézetvezető, Megyei Gyermek- és Ifjúságvédő Intézet
Díjazás éve: 2003
Név: Belléncs Lászlóné
Díjazás éve: 2004
Név: Kocsis Jánosné
Díjazás éve: 2004
Név: Kovács Sándorné
Díjazás éve: 2004
Név: Menyhártné Magyar Ágnes
Díjazás éve: 2004
Név: Tóth Lászlóné
Díjazás éve: 2004
Név: Horváth Imréné
Díjazás éve: 2005
Név: Kiss Tamásné
Díjazás éve: 2005
Név: Orbán Ferencné
Díjazás éve: 2005
Név: Szabóné Németh Mária
Díjazás éve: 2005
Név: Varga József
Díjazás éve: 2005
Név: Asztalos Gyuláné
Díjazás éve: 2006
Név: Kolhauser Mihályné
Díjazás éve: 2006
Név: Tóth Jánosné
Díjazás éve: 2006
Név: dr. Bátky Andrásné
Díjazás éve: 2007
Név: Keszegh Lászlóné
Díjazás éve: 2007
Név: Ruzsicsné Buza Beáta
Díjazás éve: 2007
Név: Bognár Gyöngyi
Díjazás éve: 2008
Név: Hancz Józsefné
Díjazás éve: 2008
Név: Makk Gyula
Díjazás éve: 2008
Név: Malekné Kiss Katalin
Díjazás éve: 2008
Név: dr. Schwarcz Mária
Díjazás éve: 2008
Név: dr. Demetrovics Szilárd
Foglalkozás: háziorvos, titkár, Mit tehetnék érted? Autista Otthon Alapítvány
Díjazás éve: 2009
Név: dr. Fekete Gáborné
Foglalkozás: titkár, Híd a Jövőbe Értelmi Sérülteket Segítő Alapítvány
Díjazás éve: 2009
Név: Majorné Molnár Mária
Foglalkozás: pedagógus, Arany János Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Központ (Csorna)
Díjazás éve: 2009
Név: Szabó János
Foglalkozás: elnök, Mozgáskorlátozottak Győr-Moson-Sopron Megyei Egyesülete
Díjazás éve: 2009
Név: dr. Szászné Horváth Katalin
Foglalkozás: szociális ügyintéző, programszervező Fogyatékos Gyermekek Otthona (Sopron)
Díjazás éve: 2009
Név: Boda Imréné
Díjazás éve: 2010
Név: Farkas Erzsébet
Díjazás éve: 2010
Név: van den Hövel Éva
Díjazás éve: 2010
Név: Horváthné Rozsnoki Zsuzsanna
Díjazás éve: 2010
Név: Tóth Zoltán
Díjazás éve: 2010
Név: Bella Imréné
Foglalkozás: szociális otthoni ápolónő (Bősárkány)
Díjazás éve: 2011
Név: Királyné Simon Tünde
Foglalkozás: alelnök, ÉSSE
Díjazás éve: 2011
Név: Nagyné Soós Katalin
Foglalkozás: körzeti védőnő (Pér)
Díjazás éve: 2011
Név: Papp Anna
Foglalkozás: mentálhigiénés munkatárs, Idősek Otthona (Nagylózs)
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: Királyné Giczi Viktória
Foglalkozás: gondozónő (Kóny)
Díjazás éve: 2013
Név: Németh Rita
Foglalkozás: intézményvezető, Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Fogyatékosok Napközi Otthona (Győr)
Díjazás éve: 2013
Név: Szalai Lászlóné
Foglalkozás: intézményvezető, Téti Kistérség Sokoróaljai Önkormányzatainak Gyermekjóléti és Szociális Inzézménye (Tét)
Díjazás éve: 2013
Név: dr. Bródy Edit
Foglalkozás: belgyógyász (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2014
Név: Dan Attiláné
Foglalkozás: gondozónő, Nyitott KAPU-VÁR TSZSZK (Kapuvár)
Díjazás éve: 2014
Név: dr. Vaszari Lászlóné Szalai Margit
Foglalkozás: körzeti-közösségi ápolónő (Győrasszonyfa, Tarjánpuszta)
Díjazás éve: 2014
Név: Szédelyi Attiláné
Foglalkozás: szociális munkás, szolgálatvezető Kónyi Alapszolgáltatási Központ (Kóny)
Díjazás éve: 2015
Név: Steingartné Bódis Anna
Foglalkozás: védőnő (Gönyű)
Díjazás éve: 2015
Név: Sallai László
Foglalkozás: ügyvezető igazgató Szociális Foglalkoztató, Szolgáltató és Kereskedelmi Közhasznú Nonprofit Kft. (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2015
Területfejlesztési Tagozat

Leírás: Az írott és elektronikus hírközlés területen dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása október első hétfőjén, a HABITAT Napján történt 2016-ig. 2002-tól 2 díjazottnak, 2013-tól 1 díjazottnak adható évente.

Név: dr. Tóth Péter
Foglalkozás: oktató, Széchenyi István Egyetem (Győr)
Díjazás éve: 2003
Név: Imre István
Díjazás éve: 2004
Név: Papp Imre
Díjazás éve: 2004
Név: Bella Sándor
Foglalkozás: építőmérnöki és gazdasági mérnök, Movinnov Kft. ügyvezetője (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2005
Név: Dorogi Árpád
Díjazás éve: 2005
Név: Albert János
Díjazás éve: 2006
Név: Tóth László
Díjazás éve: 2007
Név: Varga Ferenc
Díjazás éve: 2008
Név: Frank Péter
Foglalkozás: nyugalmazott műszaki vezető, Movinnov Kft. (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2009
Név: Németh Gy. Géza
Foglalkozás: igazgató, Kapuvári Vízitársulat
Díjazás éve: 2009
Név: Huflesz Mihály
Foglalkozás: egyesületvezető (Kapuvár)
Díjazás éve: 2010
Név: Csepregi Istvánné
Foglalkozás: pereckészítő (Csorna)
Díjazás éve: 2011
Név: Molnár Sándor
Foglalkozás: polgármester (Vásárosfalu)
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: Kuslits Tibor János
Foglalkozás: építészmérnök, irodavezető, Kulturális Örökségvédelmi Iroda (Sopron)
Díjazás éve: 2013
Név: dr. Kardos Károly
Foglalkozás: ny. egyetemi docens, beruházási rektor-helyettes, Széchenyi István Egyetem (Győr)
Díjazás éve: 2014
Név: Dömötör András
Foglalkozás: vállalkozó, tulajdonos Döre Vendégház (Bakonyszentlászló)
Díjazás éve: 2015
Védelmi és Rendészeti Tagozat

Leírás: A honvédség és a rendészet (határőrség, rendőrség, büntetésvégrehajtás, katasztrófavédelem, hivatásos és önkéntes tűzoltás) területén dolgozók elismerésére alapított díj. A díj átadása máj. 21-én, a Honvédelem Napján történt 2016-ig. 2002-tól 3 díjazottnak, 2013-tól 2 díjazottnak adható évente.

Név: Rózsa Béla. id.
Foglalkozás: önkéntes tűzoltó
Díjazás éve: 2002
Név: Tudós József
Foglalkozás: tűzoltóparancsnok
Díjazás éve: 2002
Név: Csaplár Balázs
Díjazás éve: 2003
Név: Tukovics János
Díjazás éve: 2003
Név: Vinkovics János
Díjazás éve: 2003
Név: Balogh Ferenc
Díjazás éve: 2004
Név: Bencsics Zsolt
Díjazás éve: 2004
Név: Hoóz János
Díjazás éve: 2004
Név: Gangl András
Díjazás éve: 2005
Név: Laczik Zsolt
Díjazás éve: 2005
Név: Vig József Attila
Díjazás éve: 2005
Név: Kövér András
Díjazás éve: 2006
Név: Kovács János
Díjazás éve: 2006
Név: Varga Vilmos
Díjazás éve: 2006
Név: Kiss József László
Díjazás éve: 2007
Név: Kovács Attila
Díjazás éve: 2007
Név: Pesztenlehrer Lajos
Díjazás éve: 2007
Név: Marton Ferenc
Díjazás éve: 2008
Név: Nagy István
Díjazás éve: 2008
Név: Szüts György
Díjazás éve: 2008
Név: Funk József
Díjazás éve: 2009
Név: Márkus Imre
Díjazás éve: 2009
Név: Tóth Gábor
Díjazás éve: 2009
Név: Fehér Rudolf
Foglalkozás: elnök, Mecséri Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Díjazás éve: 2010
Név: Hullámos László
Foglalkozás: tűzoltó ezredes, parancsnok, Győr MJV Tűzoltósága
Díjazás éve: 2010
Név: Molnár Sándor
Foglalkozás: tűzoltó őrnagy, parancsnok, Kapuvár Város Hivatásos Önkormányzati Tűzoltósága
Díjazás éve: 2010
Név: dr. Bánhalmi Zsolt
Foglalkozás: rendőrfőkapitány-helyettes, Győr-Moson-Sopron. Rendőr-főkapitányság (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: Csepi László
Foglalkozás: titkár, Magyar Polgári Védelmi Szövetség Győr-Moson-Sopron Megyei Szervezete (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: Gasztonyi István
Foglalkozás: oktató, Győr-Moson-Sopron Megyei Védelmi Bizottság (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: nincs: a díj adományozása szünetelt
Díjazás éve: 2012
Név: Bognár Zoltán
Foglalkozás: tűzoltó (Csorna)
Díjazás éve: 2013
Név: Kiss Zoltán
Foglalkozás: rendőr alezredes, rendőrkapitány (Kapuvár)
Díjazás éve: 2013
Név: Csaplár Zoltán
Foglalkozás: alelnök, Győr-Moson-Sopron Megyei Polgárőr Szövetség
Díjazás éve: 2014
Név: Nyitrai József
Foglalkozás: védelmi és közbiztonsági tanácsnok (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2015
Név: Tálos Kálmán Károly
Foglalkozás: önkéntes tűzoltó, volt egyesületi elnök, Farádi Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Díjazás éve: 2015
Név: Németh Csaba
Foglalkozás: polgárőr, Győr-Moson-Sopron Megyei Polgárőr Szövetség
Díjazás éve: 2016
Kék Szalag-cím

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 10/1991. (VI. 25.) KR. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Leírás: A megye fejlődéséhez tevékenységükkel hosszabb időn át folyamatosan, kiemelkedően, jelentős mértékben hozzájárulók elismerésére alapított díj. 1999-től évente 1 díjazottnak adható.
Név: Botos Gábor
Foglalkozás: önkormányzati főtanácsadó (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 1999
Név: dr. Barsi Ernő
Foglalkozás: néprajzkutató, zenepedagógus (Győr)
Díjazás éve: 2000
Név: dr. Timaffy László
Foglalkozás: néprajzkutató (Győr)
Díjazás éve: 2001
Név: Mihálka Jenő
Foglalkozás: nyugdíjas gimnáziumigazgató, Felsőbüki Nagy Pál Gimnázium (Kapuvár)
Díjazás éve: 2002
Név: dr. Bóna László
Foglalkozás: általános püspöki helynök (Győr)
Díjazás éve: 2003
Név: Kozma Imre
Foglalkozás: elnök, Magyar Máltai Szeretetszolgálat, helyi (Győrzámoly)
Díjazás éve: 2004
Név: Szokolay Sándor
Foglalkozás: zeneszerző (Sopron)
Díjazás éve: 2005
Név: dr. Pápai Lajos
Foglalkozás: római katolikus megyéspüspök (Győr)
Díjazás éve: 2006
Név: Balla Ica
Foglalkozás: színésznő, operett-primadonna, örökös tag, Győri Nemzeti Színház (Győr)
Díjazás éve: 2007
Név: dr. Simonyi károly
Foglalkozás: szoftverfejlesztő, feltaláló Microsoft (Egyházasfalu, USA)
Díjazás éve: 2008
Név: Ittzés János
Foglalkozás: evangélikus püspök (Győr)
Díjazás éve: 2009
Név: Rakovszky Zsuzsa
Foglalkozás: író, műfordító (Sopron)
Díjazás éve: 2010
Név: Bede Fazekas Csaba
Foglalkozás: magánénekes, érdemes művész (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: dr. Pantali Zoltán
Foglalkozás: bv.dandártábornok, ny. börtönparancsnok Sopronkőhidai Fegyház és Börtön
Díjazás éve: 2012
Név: Dr. Várszegi Asztrik
Foglalkozás: bencés szerzetes, főapát (Pannonhalma)
Díjazás éve: 2013
Név: Mátyás Lajos
Foglalkozás: esperes
Díjazás éve: 2014
Név: Dr. Áder János
Foglalkozás: köztársasági elnök
Díjazás éve: 2015
Név: dr. Medgyasszay László
Foglalkozás: politikus, egykor országgyűlési képviselő, a megyei közgyűlés alelnöke
Díjazás éve: 2016
Kormos István-díj

Díj régi neve: Művészeti Díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Művészetéért Kormos István Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik az irodalom és művészetek terén magas színvonalú alkotó tevékenységet nyújtottak hivatásos és nem hivatásos művészként. 2016-tól kétévente, páros években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név: Bor József
Foglalkozás: színházigazgató, Győri Nemzeti Színház (Győr)
Díjazás éve: 1992
Név: Cziráki Lajos
Foglalkozás: festőművész (Győr)
Díjazás éve: 1993
Név: Váray László
Foglalkozás: zenész, zeneszerző (Győr)
Díjazás éve: 1994
Név: Kerék Imre
Foglalkozás: költő, műfordító, könyvtáros, Orsolya téri Általános Iskola (Sopron)
Díjazás éve: 1995
Név: Giczy János
Foglalkozás: festőművész (Sopron)
Díjazás éve: 1996
Név: Szabó Miklós
Foglalkozás: karnagy (Győr)
Díjazás éve: 1997
Név: Askercz Éva
Foglalkozás: művészettörténész (Sopron)
Díjazás éve: 1998
Név: Villányi László
Foglalkozás: költő, a Műhely szerkesztője (Győr)
Díjazás éve: 2000
Név: Búza Béla
Foglalkozás: tanár, Páli Szent Vince Kaolikus Általános Iskola (Kapuvár)
Díjazás éve: 2001
Név: Steszli Tibor
Foglalkozás: kürtös, karmester, Téti Ifjúsági Fúvószenekar
Díjazás éve: 2002
Név: Matusz Péter
Foglalkozás: tanár, képzőművész (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2003
Név: Bede Fazekas Csaba
Foglalkozás: színész-magánénekes, örökös tag, Győri Nemzeti Színház (Győr)
Díjazás éve: 2004
Név: Dárdai Árpád
Foglalkozás: karnagy, tanszékvezető főiskolai docens (Sopron)
Díjazás éve: 2005
Név: Rieger Tibor
Foglalkozás: szobrász
Díjazás éve: 2006
Név: Komárcsevicsné Pintér Éva
Foglalkozás: festőművész, grafikus (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2007
Név: Böröndi Lajos
Foglalkozás: költő (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2008
Név: Sarmaság László
Foglalkozás: festőművész (Győr)
Díjazás éve: 2009
Név: Gülch Csaba
Foglalkozás: költő, újságíró, Kisalföld napilap (Győr)
Díjazás éve: 2010
Név: Pátkai Tivadar
Foglalkozás: író, költő (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: Borbély János
Foglalkozás: költő, levéltáros (Győr)
Díjazás éve: 2012
Név: Farkas Katalin
Foglalkozás: csipkekészítő (Hövej)
Díjazás éve: 2013
Név: Varga György
Foglalkozás: festőművész (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2014
Név: Csoltói József
Foglalkozás: művészeti vezető, Testvériség Néptáncegyüttes (Sopron)
Díjazás éve: 2015
Név: Hangraforgó Együttes
Foglalkozás: F. Sipos Bea és Faggyas László előadóművészek zenei együttese(Győr)
Díjazás éve: 2016
Dr. Kovács Pál-díj

Díj régi neve: Közművelődési Díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Közművelődéséért Kovács Pál Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a közművelődés bármely területén hosszú éveken keresztül kimagasló munkát végeztek. 2016-tól kétévente, páratlan években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név: dr. Barsi Ernő
Foglalkozás: néprajzkutató (Győr)
Díjazás éve: 1992
Név: Jászberényi Ferencné
Foglalkozás: nyugdíjas könyvtáros, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr)
Díjazás éve: 1993
Név: Bogyoszlói Néptáncegyüttes
Foglalkozás: néptáncegyüttes (Bogyoszló)
Díjazás éve: 1994
Név: Karácsony Géza
Foglalkozás: népművelő, igazgató, Jánossomorjai Művelődési Ház (Jánossomorja)
Díjazás éve: 1995
Név: Lengyel Sándor
Foglalkozás: népművelő (Csorna)
Díjazás éve: 1996
Név: Lengyel Sándorné
Foglalkozás: táncpedagógus, néptáncegyüttes-vezető, Pántlika Néptáncegyüttes (Csorna)
Díjazás éve: 1996
Név: "Rezeda" Népzenei Együttes
Foglalkozás: néptáncegyüttes (Dunaszeg)
Díjazás éve: 1997
Név: Tuba László
Foglalkozás: igazgató, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr)
Díjazás éve: 1998
Név: Borka Ferenc
Foglalkozás: pedagógus, karnagy (Lébény)
Díjazás éve: 1999
Név: Kőrösi Jánosné
Foglalkozás: igazgató, Művelődési Ház (Bezenye)
Díjazás éve: 2000
Név: Pardavi Tiborné
Foglalkozás: nyugdíjas tanárnő, (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2001
Név: Tóth Béláné
Foglalkozás: klubvezető, Nyudgíjas Klub
Díjazás éve: 2002
Név: Takács Zsoltné Gintli Szilvia
Foglalkozás: zenetanár, közoktatási vezető, Harmónia Művészeti Iskola Enesei Tagozat
Díjazás éve: 2003
Név: Kissné Liptay Irén
Foglalkozás: pedagógus, tag, Hagyományőrző Egyesület (Halászi)
Díjazás éve: 2004
Név: Zambó Istvánné Piacsek Erzsébet
Foglalkozás: tanárnő, Általános Iskola (Hegykő)
Díjazás éve: 2005
Név: Harcsás Judit
Foglalkozás: újságíró, Kisalföld napilap (Győr)
Díjazás éve: 2006
Név: Horváth Győző
Foglalkozás: nyugdíjas tanár, néprajzkutató (Farád)
Díjazás éve: 2007
Név: Huszár Lászlóné
Foglalkozás: népművelő, intézményvezető, József Attila Művelődési Ház (Balf)
Díjazás éve: 2008
Név: Bak Jolán
Foglalkozás: ny. igazgató, Esterházy-kastély (Fertőd)
Díjazás éve: 2009
Név: Lanczendorfer Zsuzsanna
Foglalkozás: néprajzos, a Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Kara egyetemi docense (Győr)
Díjazás éve: 2010
Név: Farsang Sándor
Foglalkozás: festő- és grafikusművész, tanár (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: dr. Vehrer Adél
Foglalkozás: egyetemi docens (Győr)
Díjazás éve: 2012
Név: Csitei Gábor
Foglalkozás: táncos, igazgató, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény (Kapuvár)
Díjazás éve: 2013
Név: dr. Horváth József
Foglalkozás: igazgató-helyettes, Dr. Kovács Pál Megyei Könyvtár és Közösségi Tér (Győr)
Díjazás éve: 2014
Név: Székely Zoltán
Foglalkozás: múzeumigazgató, Hansági Múzeum (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2015
Név: nem került kiosztásra az új rendelet szerint
Díjazás éve: 2016
Közművelődési Díj

Alapítva: Győr-Sopron Megyei Tanács 1/1979. sz. rendelete, majd a Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 11/1991. sz. rendelettel, Dr. Kovács Pál Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a közművelődés bármely területén hosszú éveken keresztül kimagasló munkát végeztek.
Név: Mezei György
Foglalkozás: igazgató, Győri Városi Könyvtárközpont
Díjazás éve: 1979
Név: Szalay Miklós
Foglalkozás: közművelődési felügyelő, Csornai Járási Hivatal
Díjazás éve: 1979
Név: Vitéz Vilmos
Foglalkozás: igazgató, Fémszerelvénygyár Művelődési Ház (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 1979
Név: Alexovics László
Foglalkozás: szobrászművész (Győr)
Díjazás éve: 1980
Név: Markó Ödön
Foglalkozás: fotóművész, klubvezető, Győri Fotóklub
Díjazás éve: 1980
Név: Pernesz Gyula
Foglalkozás: igazgató, Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár (Győr)
Díjazás éve: 1980
Név: dr. Gecsényi Lajos
Foglalkozás: levéltárigazgató, Győr-Sopron megyei 1. sz. Levéltár (Győr)
Díjazás éve: 1981
Név: Győr megyei Városi Könyvtár kollektívája
Foglalkozás: könyvtár (Győr)
Díjazás éve: 1982
Név: dr. Dávid Lajos
Foglalkozás: múzeumigazgató, Xantus János Múzeum (Győr)
Díjazás éve: 1982
Név: Finta Lajos
Foglalkozás: megyei városi tanácsos, csoportvezető, Győr Megyei Városi Tanács V.B. (Győr)
Díjazás éve: 1983
Név: Megyei Művelődési Központ ifjúsági néptánccsoportja
Foglalkozás: néptáncegyüttes (Győr)
Díjazás éve: 1983
Név: Vetőné Forrai Zsuzsanna
Foglalkozás: tanár, Kun Béla Általános Iskola (Győr)
Díjazás éve: 1983
Név: dr. Környei Attila
Foglalkozás: múzeumigazgató, Széchenyi István Emlékmúzeum (Nagycenk)
Díjazás éve: 1984
Név: Megyei Műzelődési Központ fafaragó stúdiója
Foglalkozás: fafaragó csoport (Győr)
Díjazás éve: 1984
Név: Töreki Imre
Foglalkozás: néptáncegyüttes vezető, Bokréta Néptáncegyüttes (Szany)
Díjazás éve: 1984
Név: Lengyel Sándor
Foglalkozás: igazgató, Csornai Művelődési Központ
Díjazás éve: 1985
Név: Szalay Sándor
Foglalkozás: tanácselnök, Fertőd Nagyközségi Közös Tanács
Díjazás éve: 1985
Név: Virág Miklós
Foglalkozás: osztályvezető-helyettes, Megyei Tanács V.B. Művelődési Osztály (Győr)
Díjazás éve: 1985
Név: Molnár Imre
Foglalkozás: néptáncos, Hanság Néptáncegyüttes
Díjazás éve: 1986
Név: Liszt Ferenc Női Kar Együttese
Foglalkozás: énekkar (Sopron)
Díjazás éve: 1986
Név: Valastyán Mihály
Foglalkozás: kórusvezető, Győri Városi Tanács Liszt Ferenc Kórusa (Győr)
Díjazás éve: 1986
Név: Jusztinné Ládi Etelka
Foglalkozás: karnagy, tanár, Kazinczy Ferenc Gimnázium (Győr)
Díjazás éve: 1987
Név: Tamburazenekar
Foglalkozás: horvát nemzetiségi zenekar (Kópháza)
Díjazás éve: 1987
Név: Huszár Gál Városi Könyvtár kollektívája
Foglalkozás: könyvtár (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 1987
Név: Orbán László
Foglalkozás: népművelő, vezető, Écsi Klubkönyvtár (Écs)
Díjazás éve: 1988
Név: dr. Szabadosné Lengyel Veronika
Foglalkozás: igazgató, Megyei Moziüzemi Vállalat (Győr)
Díjazás éve: 1989
Név: Litresits Mátyás
Foglalkozás: nyugdíjas néptáncoktató
Díjazás éve: 1990
Név: dr. Timaffy László
Foglalkozás: néprajzkutató (Győr)
Díjazás éve: 1991
Közoktatási Díj

Alapítva: Győr-Sopron Megyei Tanács 1/1979. sz. rendelete, majd a Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 11/1991. sz. rendelettel, Péterfy Sándor Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik elméleti és gyakorlati munkájukkal kiemelkedő módon hozzájárultak a megyében a korszerű és eredményes nevelés-oktatás megvalósulásához.
Név: Happ Ferenc
Foglalkozás: hivatalelnök, Győr-Sopron Megyei Tanács V.B. Győri járási Hivatal
Díjazás éve: 1980
Név: Kulcsár Lászlóné
Foglalkozás: tanár, Lébénymiklósi 2. sz. Általános Iskola
Díjazás éve: 1980
Név: Nagy Kálmán
Foglalkozás: tanár, Bodnár Alajos Általános Iskola (Csorna)
Díjazás éve: 1980
Név: dr. Lakatos László
Foglalkozás: első titkár, MSZMP Győr Megyei Városi Bizottsága
Díjazás éve: 1981
Név: Téti Körzeti Általános Iskola nevelőtestülete
Díjazás éve: 1981
Név: Török István
Foglalkozás: iskolaigazgató, Sopronkövesdi Általános Iskola
Díjazás éve: 1981
Név: dr. Giczi Miklós
Foglalkozás: vezető szakfelügyelő, tanár, Hunyadi János Gimnázium és Óvónőképző Sazkközépiskola (Csorna)
Díjazás éve: 1982
Név: Kádár Géza
Foglalkozás: tanár, iskolaigazgató, Kazinczy Ferenc Gimnázium és Óvónőképző Szakközépiskola (Győr)
Díjazás éve: 1982
Név: Lőrincz László
Foglalkozás: iskolaigazgató, 403. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézet (Sopron)
Díjazás éve: 1982
Név: Nagy Pálné
Foglalkozás: megyei óvodai felügyelő, óvodavezető, Napköziotthonos Óvoda (Sopronkövesd)
Díjazás éve: 1982
Név: Szaló Lajos
Foglalkozás: általános elnökhelyettes, Győr-Sopron Megyei Tanács
Díjazás éve: 1982
Név: Móra Ferenc Általános Iskola nevelőtestülete
Foglalkozás: (Győr)
Díjazás éve: 1983
Név: Kócza Andrásné
Foglalkozás: iskolaigazgató, Novák Gyula Általános Iskola (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 1983
Név: Kreiter Mária
Foglalkozás: párttitkár, MSZMP Győr-Sopron Megyei Bizottság
Díjazás éve: 1983
Név: 401. sz. Kossuth Lajos Ipari Szakmunkásképző Intézet nevelőtestülete
Foglalkozás: (Győr)
Díjazás éve: 1984
Név: Józsa Alajosné
Foglalkozás: osztályvezető-helyettes, Győr-Sopron Megyei Városi Tanács V.B.
Díjazás éve: 1984
Név: Véghelyi Miklós
Foglalkozás: iskolaigazgató, Általános Iskola (Bágyogszovát)
Díjazás éve: 1984
Név: Gergely Sándor
Foglalkozás: titkár, Pedagógusok Szakszervezete Győr-Sopron Megyei Bizottsága
Díjazás éve: 1985
Név: Kovács Andrásné
Foglalkozás: osztályvezető-helyettes, Sopron Városi Tanács V.B. Művelődési Osztálya
Díjazás éve: 1985
Név: Tölgyesi László
Foglalkozás: vezető szakfelügyelő, tanár, Kun Béla Általános Iskola (Győr)
Díjazás éve: 1985
Név: Kiss Ernő
Foglalkozás: alsó tagozatos vezető szakfelügyelő, Általános Iskola (Szil)
Díjazás éve: 1986
Név: Medvegy Mihályné
Foglalkozás: óvodavezető, II. sz. Óvodai Körzet (Győr)
Díjazás éve: 1986
Név: Varga István
Foglalkozás: osztályvezető, Mosonmagyaróvár Városi Tanács V.B. Művelődési Osztály
Díjazás éve: 1986
Név: Bakonyi Jenő
Foglalkozás: iskolaigazgató, Általános Iskola (Ásványráró)
Díjazás éve: 1987
Név: Horváth Győző
Foglalkozás: osztályvezető, Csornai Városi Tanács V.B. Művelődési, Ifjúsági és Sportosztály
Díjazás éve: 1987
Név: Roskó Mária
Foglalkozás: tanár, Petőfi Sándor Általános Iskola (Sopron)
Díjazás éve: 1987
Név: Oltárczi Ferenc
Foglalkozás: iskolaigazgató, Lippai János Mezőgazgasági Szakmunkásképző Intézet (Sopron)
Díjazás éve: 1988
Név: Szalay Béla
Foglalkozás: iskolaigazgató, Általános Iskola (Rábapordány)
Díjazás éve: 1988
Név: Tamás Imre
Foglalkozás: iskolaigazgató, Révai Miklós Gimnázium (Győr)
Díjazás éve: 1988
Név: Sándor Károly
Foglalkozás: iskolaigazgató, Pattantyús Ábrahám Géza Ipari Szakközépiskola (Győr)
Díjazás éve: 1989
Név: Szőcs Tibor
Foglalkozás: iskolaigazgató, Általános Iskola (Hegyeshalom)
Díjazás éve: 1989
Név: Vámos Ferenc
Foglalkozás: iskolaigazgató, Általános Iskola (Hegykő)
Díjazás éve: 1989
Név: Horváth Mátyás
Díjazás éve: 1990
Név: Márkus Józsefné
Foglalkozás: iskolaigazgatónő, Bólyai János Általános Iskola (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 1991
Név: Mészáros Lászlóné
Foglalkozás: óvodavezető, Napköziotthonos Óvoda (Győr)
Díjazás éve: 1991
Meller Ignác-díj

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 7/2005. (V.2.) sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Leírás: Győr-Moson-Sopron megye gazdasági életében, fejlődésében kiemelkedő szerepet folytató gazdálkodó szervek és egyéni vállalkozók számára adományozható, a megye Kereskedelmi és Iparkamara és Agrárkamara véleményét kikérve a Területfejlesztési és Idegenforgalmi Bizottság javaslata alapján. 2016-tól kétévente, páros években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név: Leier Monolit International Kft.
Foglalkozás: építőipari cég (Gönyű)
Díjazás éve: 2005
Név: Bárkovics Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
Díjazás éve: 2006
Név: Somogyi Elektronic Kft.
Foglalkozás: Somogyi János elektronikai és hangtechnikai nagykereskedése (Győr)
Díjazás éve: 2007
Név: Oláh Ferenc
Foglalkozás: egyéni vállalkozó, Pihenő Camping és Vendégház (Győr)
Díjazás éve: 2008
Név: Calor 2000 Tüzeléstechnikai Korlátolt Felelősségű Társaság
Foglalkozás: energetikai cég
Díjazás éve: 2009
Név: Full-Sopron Korlátolt Felelősségű Társaság
Foglalkozás: Bognár Csaba kenőanyag kereskedése (Kapuvár)
Díjazás éve: 2010
Név: Borsodi Műhely Kft.
Foglalkozás: (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: Szalay Antal
Foglalkozás: vállalkozó, cégtulajdonos, a Provertha Zrt. (Kapuvár)
Díjazás éve: 2012
Név: Cserpes Sajtműhely Kft.
Foglalkozás: (Kapuvár)
Díjazás éve: 2013
Név: Som János
Foglalkozás: egyéni vállalkozó (Hegykő)
Díjazás éve: 2014
Név: Pannon Víz Zrt.
Foglalkozás: (Győr)
Díjazás éve: 2015
Név: BNF Kft.
Foglalkozás: építőanyag-kereskedelmi cég (Csorna)
Díjazás éve: 2016
Művészeti Díj

Alapítva: Győr-Sopron Megyei Tanács 1/1979. sz. rendelete és a Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 11/1999. sz. rendelettel, Kormos István Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik az irodalom és művészetek terén magas színvonalú alkotó tevékenységet nyújtottak hivatásos és nem hivatásos művészként.
Név: Cziráki Lajos
Foglalkozás: festőművész, rajztanár, Révai Miklós Gimnázium (Győr)
Díjazás éve: 1979
Név: Nyári Béla
Foglalkozás: cselló szólamvezető, Győri Filharmonikus Zenekar
Díjazás éve: 1979
Név: Pátkai (Háklár) Tivadar
Foglalkozás: előadó, József Attila Művelődési Ház (Győr)
Díjazás éve: 1979
Név: Halmos László
Foglalkozás: zeneszerző
Díjazás éve: 1980
Név: Patay Éva
Foglalkozás: festőművész
Díjazás éve: 1980
Név: Vata Emil
Foglalkozás: díszlettervező, Kisfaludy Színház (Győr)
Díjazás éve: 1980
Név: Jancsovics Antal
Foglalkozás: karnagy, Győri Filharmonikus Zenekar
Díjazás éve: 1981
Név: Kisfaludy Színház balettkara
Foglalkozás: Győr
Díjazás éve: 1981
Név: Kisfaludy Színház zenei tagozata
Foglalkozás: Győr
Díjazás éve: 1981
Név: Kovács Sándor
Foglalkozás: karnagy, Liszt Ferenc Művelődési Központ "Liszt Ferenc Női Kara" (Sopron)
Díjazás éve: 1982
Név: Csala Benedek
Foglalkozás: karnagy, Kisfaludy Színház (Győr)
Díjazás éve: 1983
Név: Farsang Sándor
Foglalkozás: festőművész (Győr)
Díjazás éve: 1983
Név: Győri Ütőegyüttes
Díjazás éve: 1983
Név: Bor József
Foglalkozás: színházigazgató, Kisfaludy Színház (Győr)
Díjazás éve: 1984
Név: Giczi János
Foglalkozás: festőművész
Díjazás éve: 1984
Név: Kerék Imre
Foglalkozás: költő
Díjazás éve: 1984
Név: Bede-Fazekas Csaba
Foglalkozás: magánénekes, Kisfaludy Színház (Győr)
Díjazás éve: 1985
Név: Gábor József
Foglalkozás: iskolaigazgató, Győri Zeneművészeti Szakközépiskola
Díjazás éve: 1985
Név: Rázó József
Foglalkozás: tanár, Siketek Általános Iskolája és Nevelőotthona (Sopron)
Díjazás éve: 1985
Név: Barabás László
Foglalkozás: festőművész
Díjazás éve: 1986
Név: Oláh Margit
Foglalkozás: zongoraművész
Díjazás éve: 1986
Név: Villányi László
Foglalkozás: költő (Győr)
Díjazás éve: 1986
Név: Bardócz Barna
Foglalkozás: ötvös, iparművész
Díjazás éve: 1987
Név: Németh Géza
Foglalkozás: koncertmester, alapító tag, Győri Filharmonikus Zenekar
Díjazás éve: 1987
Név: Reményi Attila
Foglalkozás: zeneszerző, tanár, Győri Zeneművészeti Szakközépiskola
Díjazás éve: 1987
Név: Tas Ildikó
Foglalkozás: magánénekesnő, Kisfaludy Színház (Győr)
Díjazás éve: 1988
Név: Joanovits István
Foglalkozás: festőművész
Díjazás éve: 1989
Név: Győri Amatőrfilm és Videostúdió
Díjazás éve: 1990
Népegészségügyi Díj

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelettel, Dr. Batthyány-Strattmann László Díj
Leírás: Adományozható azon egészségügyi szakdolgozók részére, akik a megye egészségügyi ellátásában, az egészséges életmód kialakításának segítésében, a szociális gondoskodásban, a gyermekvédelem területén kimagasló szakmai tevékenységet fejtettek ki.
Név: Nagy Árpádné
Foglalkozás: ápolónő (Dunasziget)
Díjazás éve: 1991
Péterfy Sándor-díj

Díj régi neve: Közoktatási Díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Közoktatásáért Péterfy Sándor Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik elméleti és gyakorlati munkájukkal kiemelkedő módon hozzájárultak a megyében a korszerű és eredményes nevelés-oktatás megvalósulásához. 2016-tól kétévente, páros években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név: Andrássy Péter
Foglalkozás: középiskolai tanár, Berzsenyi Dániel Gimnázium (Sopron)
Díjazás éve: 1992
Név: Kurucz Istvánné
Foglalkozás: tanítónő, Általános Iskola (Tápszentmiklós)
Díjazás éve: 1992
Név: Pongráczné Gaál Elvira
Foglalkozás: tanítónő, Általános Iskola (Győrság)
Díjazás éve: 1993
Név: Porpáczy Aladár Kertészeti Középiskola és Szaktanácsadó Központ testülete
Díjazás éve: 1993
Név: Baranyai Zoltánné
Foglalkozás: tanárnő, Kovács Margit ÁMK (Győr)
Díjazás éve: 1994
Név: Gulyás Antalné
Foglalkozás: óvódavezető (Vág)
Díjazás éve: 1994
Név: Tama Imréné
Foglalkozás: gyógypedagógus-tanár, Tóth Antal Óvoda, Általános Iskola és Diákotthon (Sopron)
Díjazás éve: 1995
Név: dr. Varga József
Foglalkozás: iskolaigazgató, Pátzay Pál Általános Iskola (Kapuvár)
Díjazás éve: 1995
Név: dr. Cseh Sándor
Foglalkozás: főigazgató, Apáczai Casere János Tanítóképző Főiskola (Győr)
Díjazás éve: 1996
Név: Lacza János
Foglalkozás: iskolaigazgató, Ujhelyi Imre Tejipari Középiskola
Díjazás éve: 1996
Név: Németh J. László
Foglalkozás: iskolaigazgató
Díjazás éve: 1997
Név: Szalai Ferencné
Foglalkozás: vezető-helyettes óvónő
Díjazás éve: 1997
Név: Mézes Lajos
Foglalkozás: nyugdíjas magyar-történelem szakos tanár
Díjazás éve: 1998
Név: Rajtáné Szabó Zsuzsanna
Foglalkozás: gyógypedagógus, bizottságvezető, Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Megyei Bizottság
Díjazás éve: 1998
Név: Tompos János
Foglalkozás: nyugdíjas iskolaigazgató (Csorna)
Díjazás éve: 1999
Név: dr. Tóth Tiborné
Foglalkozás: iskolaigazgató, Kossuth Lajos Gimnázium (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2000
Név: Kovács Ilona
Foglalkozás: matematika-fizika szakos tanár, Hunyadi János Gimnázium (Csorna)
Díjazás éve: 2001
Név: Kiszelka Ferencné
Foglalkozás: nyugdíjas tanárnő
Díjazás éve: 2002
Név: dr. Tenk Antal
Foglalkozás: egyetemi tanár, tanszékvezető, Egyetem (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2003
Név: Kiss Mária
Foglalkozás: iskolaigazgató, Széchenyi István Általános Iskola (Gönyű)
Díjazás éve: 2004
Név: Havasmezőiné Tóth Adél
Foglalkozás: tanárnő, Móra Ferenc Általános Iskola (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2005
Név: Csóka Gáspár
Foglalkozás: bencés házfőnök, iskolaigazgató, Czuczor Gergely Bencés Gimnázium (Győr)
Díjazás éve: 2006
Név: Fazekas Ferencné
Foglalkozás: intézményvezető, Tóth Antal Nevelési-Oktatási és Módszertani Központ (Sopron)
Díjazás éve: 2007
Név: Papiezné Kertay Beatrix
Foglalkozás: pedagógus, Jókai Mór Óvoda, Általános és Szakképző Iskola (Győr)
Díjazás éve: 2008
Név: dr. Magas Lászlóné
Foglalkozás: igazgató, Kozmutza Flóta Általános Iskola és Speciális Szakiskola (Sopron)
Díjazás éve: 2009
Név: Domsichné dr. Mezzei Márta
Foglalkozás: pedagógiai szakpszichológus, Mosonmagyaróvári Nevelési Tanácsadó munkatársa (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2010
Név: Hallgatóné Hajnal Judit
Foglalkozás: igazgató, Péterfy Sándor Evangélikus Oktatási Központ (Győr)
Díjazás éve: 2011
Név: Maráz Sándor
Foglalkozás: rábaközi főesperes, címzetes prépost, lelkipásztor (Bősárkány)
Díjazás éve: 2012
Név: dr. Kovács Péter
Foglalkozás: címzetes egyetemi docens, vállalkozó (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2013
Név: Horváth Istvánné
Foglalkozás: ny. pedagógus (Kapuvár)
Díjazás éve: 2014
Név: dr. Kovács Zsolt
Foglalkozás: főtitkár, Széchenyi István Egyetem (Győr)
Díjazás éve: 2015
Név: Südi Tamásné
Foglalkozás: néptáncpedagógus, Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskola (Kapuvár)
Díjazás éve: 2016
Dr. Petz Aladár-díj

Alapítva: Győr-Sopron Megyei Tanács 1/1979. sz. rendelete, majd a Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Egészségügyéért Dr. Petz Aladár Díj
Leírás: Adományozható a megye egészségügyi ellátása területén végzett kiemelkedő szakmai tevékenységért orvosok, fogorvosok és gyógyszerészek részére. 1999-től adományozható azoknak, akik a megye egészségügyi ellátásának bármely területén kiemelkedő szakmai tevékenységet folytatnak. 2016-tól kétévente, páratlan években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név: dr. Lakatos Ottó
Foglalkozás: körzeti orvos (Öttevény)
Díjazás éve: 1980
Név: dr. Méhes Károly
Foglalkozás: gyermekgyógyász főorvos, Megyei Kórház
Díjazás éve: 1980
Név: dr. Török István
Foglalkozás: csoportvezető főorvos, Megyei Tanács
Díjazás éve: 1980
Név: dr. Metzl János
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, Sopron Városi Kórház-Rendelőintézet
Díjazás éve: 1981
Név: dr. Pilz Károly
Foglalkozás: első titkár, MSZMP Soproni Járási Bizottság
Díjazás éve: 1981
Név: dr. Varga Gyula
Foglalkozás: körzeti orvos (Szany és Rábaszentandrás)
Díjazás éve: 1981
Név: dr. Brandhuber Ferenc
Foglalkozás: közteti orvos (Tét nagyközség)
Díjazás éve: 1982
Név: dr. Fejes István
Foglalkozás: főigazgató általános helyettese, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézet
Díjazás éve: 1982
Név: dr. Lacó László
Foglalkozás: osztályvezető, Mosonmagyaróvár Városi Tanács V.B.
Díjazás éve: 1982
Név: dr. Döbrössy Mária
Foglalkozás: körzeti orvos (Ágfalva)
Díjazás éve: 1983
Név: dr. Gombos Zoltán
Foglalkozás: osztályvezető, Győr Megyei Városi Tanács V.B.
Díjazás éve: 1983
Név: dr. Szabó Zsolt
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézete
Díjazás éve: 1983
Név: Bogcha Novák Zoltánné
Foglalkozás: központi gyógyszertár-vezető, Győr-Sopron megyei Tanács Gyógyszertári Központ
Díjazás éve: 1984
Név: dr. Ley Gizella
Foglalkozás: üzemorvos, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézete
Díjazás éve: 1984
Név: dr. Pálfy Aladár
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, Sopron városi Tanács Kórház-Rendelőintézet
Díjazás éve: 1984
Név: dr. Borbély László
Foglalkozás: körzeti főorvos (Győrszemere)
Díjazás éve: 1985
Név: dr. Huszár László
Foglalkozás: osztályvezető főrvos, Sopron városi Tanács Kórház-Rendelőintézet
Díjazás éve: 1985
Név: Mihályi Irén
Foglalkozás: gyógyszertárvezető, Győr-Sopron megyei Tanács Gyógyszertári Központ
Díjazás éve: 1985
Név: dr. Nyitrai Magdolna
Foglalkozás: körzeti orvos, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézete
Díjazás éve: 1986
Név: dr. Rohonyi Béla
Foglalkozás: osztályvezető főrvos, Sopron városi Tanács Kórház-Rendelőintézet
Díjazás éve: 1986
Név: Tóth Imre
Foglalkozás: gyógyszertárvezető, Győr-Sopron megyei Tanács Gyógyszertári Központ
Díjazás éve: 1986
Név: dr. Péter Pál
Foglalkozás: nyugdíjas főorvos, bizottsági tag, Győr-Sopron megyei Tanács Egészségügyi és Szociálpolitikai Bizottság
Díjazás éve: 1987
Név: dr. Szabó Piroska
Foglalkozás: igazgató főrvos, Sopron városi Tanács Kórház-Rendelőintézet
Díjazás éve: 1987
Név: dr. Kiss Turay Gyula
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézete
Díjazás éve: 1988
Név: Németh Lászlóné dr. Karácsony Olga
Foglalkozás: osztályvezető, Győr-Sopron megyei Tanács Gyógyszertári Központ
Díjazás éve: 1988
Név: dr. Ötvös Lajos
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, Győr-Sopron megyei Tanács Kórház-Rendelőintézete
Díjazás éve: 1989
Név: dr. Rácz Attila
Foglalkozás: igazgató-főorvos, Kórház-Rendelőintézet (Sopron)
Díjazás éve: 1989
Név: Gáspár Ilona
Foglalkozás: gyógyszerész (Bősárkány)
Díjazás éve: 1991
Név: dr. Tóth Péter
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, Erzsébet Kórház (Sopron)
Díjazás éve: 1992
Név: dr. Mátrai Tamás
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr)
Díjazás éve: 1993
Név: dr. Jobbágyi Péter
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr)
Díjazás éve: 1994
Név: dr. Horváth Ottó
Foglalkozás: orvos-igazgató helyettes, osztályvezető főorvos, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr)
Díjazás éve: 1995
Név: dr. Baranyai Tibor
Foglalkozás: radiológus főorvos, Erzsébet Kórház (Sopron)
Díjazás éve: 1996
Név: dr. Vida Ödön
Foglalkozás: sebész szakorvos
Díjazás éve: 1997
Név: dr. Bajtay András
Foglalkozás: megyei tiszti főorvos
Díjazás éve: 1998
Név: dr. Ballagi Farkas
Foglalkozás: kórházigazgató (Kapuvár)
Díjazás éve: 1999
Név: dr. Szarvas István
Foglalkozás: főorvos, Petz Aladár Megyei Kórház (Győr)
Díjazás éve: 2000
Név: dr. Kiss András
Foglalkozás: nyug. főorvos (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2001
Név: dr. Krizmanich Mária
Foglalkozás: igazgató-főorvos
Díjazás éve: 2002
Név: dr. Balázs Mihály
Foglalkozás: háziorvos
Díjazás éve: 2003
Név: dr. Tihanyi Katalin
Foglalkozás: nyugalmazott vezető főorvos
Díjazás éve: 2004
Név: dr. Keszei Károly
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, Karolina Kórház (Mosonmagyaróvár)
Díjazás éve: 2005
Név: prof. Dr. Oláh Attila
Foglalkozás: osztályvezető főorvos
Díjazás éve: 2006
Név: dr. Dézsi Csaba András
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, Petz Aladár Megyei Oktató Kórház Kardiológiai Osztály (Győr)
Díjazás éve: 2007
Név: dr. Éger István
Foglalkozás: háziorvos, a Magyar Orvosi Kamara elnöke (Pereszteg és Pinnye)
Díjazás éve: 2008
Név: dr. Paller Judit
Foglalkozás: regionális tisztifőorvos, Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat Nyugat-dunántúli Regionális Intézet vezetője (Győr
Díjazás éve: 2009
Név: dr. Pohárnok László
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, neuroradiológus, a Nemzetközi Diagnosztikai Központ győri CT és MR laboratórium és a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház Neurológiai Osztálya (Győr)
Díjazás éve: 2010
Név: dr. Szabó László
Foglalkozás: osztályvezető főorvos, Lumniczer Sándor Kórház (Kapuvár)
Díjazás éve: 2011
Név: dr. Lajtay György
Foglalkozás: nyugállományú rendőrorvos, belgyógyász szakorvos, igazságügyi orvos-szakértő
Díjazás éve: 2012
Név: dr. Pusztai Judit
Foglalkozás: háziorvos (Csorna)
Díjazás éve: 2013
Név: dr. Márton Judit Mónika
Foglalkozás: gyermekorvos (Kapuvár)
Díjazás éve: 2014
Név: dr. Dézsiné Szentes Veronika
Foglalkozás: vezető asszisztens, PAMOK Kardiológiai Osztály (Győr)
Díjazás éve: 2015
Név: nem került kiosztásra az új rendelet szerint
Díjazás éve: 2016
Sport-díj

Alapítva: Győr-Sopron Megyei Tanács 1/1986. sz. rendelete és a Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 11/1999.sz. rendelettel, Bauer Rudolf László Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a megye testnevelési és sportmozgalmában élenjártak, sportteljesítményükkel kiemelkedő eredményeket értek el.
Név: Németh Istvánné Kristyán Zsuzsa
Foglalkozás: válogatott tekéző, Győri Lenszövő
Díjazás éve: 1986
Név: Rába ETO férfi kézilabdacsapat
Díjazás éve: 1986
Név: Stéger László
Foglalkozás: testnevelő tanár, Révai Miklós Gimnázium (Győr)
Díjazás éve: 1986
Név: Fürst János
Foglalkozás: technikai vezető, Vízügy Evezős Szakosztály (Győr)
Díjazás éve: 1987
Név: Horváth Vince
Foglalkozás: testnevelő, Hunyadi János úti Általános Iskola (Sopron)
Díjazás éve: 1987
Név: Volán Hajómodellező Klub kollektívája (Kapuvár)
Díjazás éve: 1987
Név: Magyar Vilmos
Foglalkozás: vezető edző, GYÁÉV Sportkör Öttusa Szakosztály
Díjazás éve: 1988
Név: Petőházi Cukorgyár kollektívája
Díjazás éve: 1988
Név: Escher Alajos
Foglalkozás: szövetségi főtitkár, Győr-Sopron Megyei Tekeszövetség
Díjazás éve: 1989
Név: Bercsényi Miklós Közlekedési Szakközépiskola és Gimnázium kollektívája (Győr)
Díjazás éve: 1989
Név: Horváth Imre
Foglalkozás: nyugdíjas
Díjazás éve: 1990
Név: Fertődi Nádfeldolgozó kollektívája
Díjazás éve: 1990
Név: Izsák Ferenc
Foglalkozás: sportorvos
Díjazás éve: 1991
Gróf Széchényi Ferenc Díj

Díj régi neve: Tudományos-díj
Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 11/1991. sz. rendelete. Jelenleg érvényes szabályozása: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 3/2016. sz. rendelete.
Módosítva: címmódosítás 7/1999.(V.7.)KR. rendelettel, Győr-Moson-Sopron Megye Térségfejlesztéséért Gróf Széchényi Ferenc Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a megye fejlesztése érdekében a műszaki, természet-, társadalom és más tudományos területen, valamint a településfejlesztés összehangolásában és megvalósításában, határ menti, térségi kapcsolatok fejlesztésében, települések együttműködésének kialakításában, térségi szemlélet formálásában kiemelkedő tevékenységet fejtettek ki. 2016-tól kétévente, páratlan években egy díjazott veheti át az augusztus 20-iki megyei díszközgyűlésen.
Név: dr. Kubinszky Mihály
Foglalkozás: tanszékvezető tanár, Erdészeti és Faipari Egyetem (Sopron)
Díjazás éve: 1992
Név: dr. Vermes Ágoston
Foglalkozás: nyug. főiskolai tanár, Széchenyi István Főiskola (Győr)
Díjazás éve: 1992
Név: dr. Kárpáti László
Foglalkozás: igazgató, Fertő-tavi Nemzeti Park
Díjazás éve: 1993
Név: Varga Kálmán
Foglalkozás: polgármester (Rajka)
Díjazás éve: 1993
Név: dr. Rechnitzer János
Foglalkozás: osztályigazgató, MTA Regionális Kutatási Központ (Győr)
Díjazás éve: 1994
Név: dr. Sáry István
Foglalkozás: megbizott igazgató, Győr-Sopron Megyei Levéltár (Győr)
Díjazás éve: 1994
Név: Mosonmagyaróvári Környezetvédő Egyesület
Díjazás éve: 1995
Név: dr. Hornyák Margit
Foglalkozás: igazgatóhelyettes, Észak-dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőség
Díjazás éve: 1996
Név: Mosonmagyaróvári Városvédő Egyesület
Díjazás éve: 1996
Név: dr. Koren Csaba
Foglalkozás: egyetemi tanár
Díjazás éve: 1997
Név: Mecséri Lajos
Foglalkozás: polgármester
Díjazás éve: 1997
Név: Perjámosy István
Foglalkozás: vezető, Megyei Területfejlesztési Tanács Munkaszervezete
Díjazás éve: 1998
Név: Varga László
Foglalkozás: építészmérnök, településvezető
Díjazás éve: 1998
Név: Havas András
Foglalkozás: műszaki igazgató (Sopron)
Díjazás éve: 1999
Név: Soós Lajos
Foglalkozás: polgármester (Nyúl)
Díjazás éve: 2000
Név: Szirányi Ákos
Foglalkozás: igazgató, Győr-Moson-Sopron Megyei Állami Közútkezelő Kht.
Díjazás éve: 2001
Név: dr. Roszik Péter
Foglalkozás: kamarai elnök
Díjazás éve: 2002
Név: Lengyel Károly Róbert
Foglalkozás: vezető főtanácsnok
Díjazás éve: 2003
Név: Sipőcz István
Foglalkozás: üzemmérnökség vezető, a „PANNON-VÍZ” Víz és Fürdő Részvénytársaság Kapuvári Üzemmérnökség (Kapuvár)
Díjazás éve: 2003
Név: Galavics Jenő
Foglalkozás: nyug. polgármester (Lövő)
Díjazás éve: 2005
Név: dr. Tóth Péter
Foglalkozás: gépészmérnök, egyetemi docens
Díjazás éve: 2006
Név: Székely Imre
Foglalkozás: építőmérnök, irodavezető, munkacsoportvezető, Győr-Moson-Sopron Megyei Területfejlesztési Tanács Munkaszervezet, Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat Területfejlesztési Iroda (Győr)(Győr)
Díjazás éve: 2007
Név: dr. Józan Tibor
Foglalkozás: nyug. vezérigazgatóhelyettes, GySEV (Sopron)
Díjazás éve: 2008
Név: Somfai András
Foglalkozás: okleveles építőmérnök, magántervező, tanár (Győr)
Díjazás éve: 2010
Név: Tóth József Péter
Foglalkozás: polgármester, Lipóti Önkormányzat és cégtulajdonos, Lipóti Pékség (Lipót)
Díjazás éve: 2011
Név: dr. Kurunczi Károly
Foglalkozás: polgármester (Jánossomorja város)
Díjazás éve: 2012
Név: Macher Zoltán
Foglalkozás: üzemmérnökség-vezető, Pannon-Víz Zrt. (Győr)
Díjazás éve: 2013
Név: Hutflesz Mihály
Foglalkozás: alelnök, Rábaköz Vidékfejlesztési Egyesület (Kapuvár)
Díjazás éve: 2014
Név: Horváth Tibor
Foglalkozás: polgármester (Fertőszentmiklós)
Díjazás éve: 2015
Név: nem került kiosztásra az új rendelet szerint
Díjazás éve: 2016
Tudományos-díj

Alapítva: Győr-Moson-Sopron Megye Közgyűlése 6/1991. sz. rendelete
Módosítva: címmódosítás 11/1991. sz. rendelettel, Gróf Széchényi Ferenc Díj
Leírás: Adományozható azoknak, akik a megye fejlesztése érdekében a műszaki, természet-, társadalom és más tudományos területen, valamint a településfejlesztés összehangolásában és megvalósításában, határ menti térségi kapcsolatok fejlesztésében, települések együttműködésének kialakításában, térségi szemlélet formálásában kiemelkedő tevékenységet fejtettek ki, továbbá átfogó életmű elismeréseként.
Név: dr. Domonkos Ottó
Foglalkozás: néprajztudományok kandidátusa, múzeumigazgató, Soproni Múzeum
Díjazás éve: 1991
Név: dr. Göcsei Imre
Foglalkozás: főiskolai tanár, Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskola (Győr)
Díjazás éve: 1991
frissítve: 2016.10.20